Osmadvacetiletou ženu rozčílila výtka pěší hlídky, která ji upozornila, že porušila městskou vyhlášku. Své psy totiž venčila bez vodítka a nechala je vykonávat potřebu na veřejném prostranství. Když ženu strážníci upozornili, že by po svých čtyřnohých miláčcích měla uklidit, začala jim vulgárně nadávat a odmítla zaplatit pokutu. Následně se na ně dokonce vrhla. Na pomoc jí přispěchala také její matka.


Strážníci se rozběsněným ženám bránili hmaty a chvaty sebeobrany, než přijela druhá hlídka. Při pohledu na další strážníky se ženy nakonec uklidnily a mladší pokutu za přestupek proti veřejnému pořádku zaplatila.


Ve stejný den, ve tři hodiny v noci, napadl dvaatřicetiletý muž jiného jirkovského strážníka. Muž si původně přišel na služebnu městské policie pro pomoc. Tvrdil, že mu někdo rozbil auto, které měl zaparkované ve Studentské ulici. Když se s ním na inkriminované místo noční hlídka vydala, vůz nenašli. Údajně už byl v garáži. Zmatený muž poté strážníky urážel, vztekle jim mlátil do kapoty služebního automobily a nakonec do jednoho z nich strčil tak, až spadl na vůz. Strážníci agresorovi okamžitě nasadili pouta a zavolali státní policisty. Muži tak teď hrozí, že bude obviněn z trestného činu útoku na veřejného činitele.
„Strážníci denně jednají s rozčilenými a naštvanými lidmi. Vždy se však snaží, aby to probíhalo na slušné úrovni. Pokud je však dotyčný začne vulgárně urážet, neuposlechne výzvy nebo dokonce strážníka napadne, páchá přestupek nebo dokonce trestný čin, který pak vyšetřuje policie,“ komentovala incidenty ředitelka Městské policie v Jirkově Marta Bendová.


Vážnější konflikt zažil Jirkov v lednu. Skupina opilých občanů tehdy napadla nájemníky bytu na sídlišti Na Borku. Strážník, kterým se svým kolegou nájemníky bránil, utrpěl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a několikadenní pracovní neschopnost.
. . .