Případ začal včera projednávat Okresní soud v Chomutově. Obžaloba řidiče viní z trestného činu útoku na veřejného činitele.


Incident se stal při běžné silniční kontrole. Řidič nejprve na povel policistů normálně zastavil. Pak mu však došlo, že má zakázáno řídit a rozhodl se hlídce ujet. Přitom jednoho z policistů nabral na kapotu a několik desítek metrů ho na ní vezl. Následně se policista pokusil z kapoty seskočit, upadl a poranil si záda a hlavu.


„Deset dní jsem po této nehodě musel zůstat v pracovní neschopnosti. Absolvoval jsem též několik rehabilitací,“ sdělil včera soudu poškozený policista, který v případu vypovídal jako svědek. Upřesnil, že do něj řidič s automobilem přímo nenarazil, protože ještě před tím stačil duchapřítomně na kapotu vyskočit. „Měl jsem strach, že by mi náraz zlomil nohy. Obžalovaný se mnou ujel asi dvacet metrů, poté jsem z kapoty seskočil, řidič stále pokračoval v jízdě,“ doplnil policista.


Obžalovaný motorista včera u soudu svého činu litoval. „Nikoho jsem nechtěl zranit. Policistu jsem chtěl normálně objet,“ řekl řidič. Dokonce se rozhodl, že poškozeného odškodní. Poslal mu omluvný dopis a složil na jeho bankovní účet 20 tisíc korun jako bolestné.
Soudkyně včera rozsudek nevynesla. Hlavní líčení odložila na 13. června. Chce vyslechnout další svědky.