„Pachatel není trestně odpovědný. Zřejmě mu bude nařízena ústavní výchova,“ sdělila včera tisková mluvčí chomutovské policie Marie Pivková.
Chlapec na dívku zaútočil, když šla ze školy. Podle TV Nova násilník přehodil dívence přes krk drát a donutil ji, aby s ním odešla do nedalekého lesíka. Tady se údajně musela svléknout a chlapec ji začal osahávat. Posléze jí povalil na zem a kopal do ní. Nakonec měl násilník začít holčičku škrtit. Dívka se nebránila a předstírala, že omdlela. Chlapec se zřejmě domníval, že je mrtvá, a hodil ji do přivaděče. Proud dítě unášel asi 150 metrů. Vylézt se dívce podařilo až v místě, kde voda vtéká do podzemní štoly.


Holčička naštěstí brutální útok přežila bez vážnějšího zranění. „Dívka neutrpěla zranění, které by si vyžádalo léčbu v nemocnici, měla pouze šok,“ sdělila tisková mluvčí chomutovské policie Marie Pivková. Podrobnosti z přepadení nechtějí kriminalisté zveřejňovat. „Informace, které se objevily v televizi, nepocházejí z policejního zdroje. Nebudeme je potvrzovat ani vyvracet,“ doplnila včera mluvčí.


V pátrání po pachateli policii pomáhala i veřejnosti. Lidé reagovali na výzvu, kterou četli v médiích. Součástí pátrací relace byl i portrét možného pachatele s podrobným popisem. Násilníka policie zadržela pět dní po činu.