Ozbrojeným útočníkem je asi pětatřicetiletý muž. Dosud uloupil na dvě stě tisíc korun.


„Ozbrojený lupič se pohybuje prakticky po celém kraji. Útoky začaly 11. ledna v Teplicích. Lupič přepadá bary a herny kromě Teplic také v Ústí, v Duchcově, v Litvínově, v Chomutově a v Kadani. Je ozbrojen někdy pistolí, jindy revolverem, používá k zastrašení i paralyzér,“ uvedla kriminalistka Helena Pšeničkové z ústeckého ředitelství severočeské policie.


Neviděli jste ho v baru či v herně?

Dejte si pozor, jestli jste neviděli v baru či herně někdy člověka, kterého svědci z přepadených heren popisují jako muže cikánského vzezření, asi pětatřicetiletého, neoholeného, někdy s knírem, jindy i s bradkou.


Muž je silnější postavy, má oválný obličej a především si svědci z přepadených objektů všimli, že má lupič placatější nos. Podle jeho chování v přepadených objektech je pravděpodobné, že v hráčském prostředí se běžně pohybuje. Občas chvíli vyčkává, hraje automaty a v příhodném okamžiku, kdy se ujistí, že v místě přepadení nikdo, kromě obsluhy, není, zaútočí.


Hráč lupičem


Podle chování pachatele je pravděpodobné, že jde o hráče, který v jednom okamžiku, kdy byl bez peněz, zkusil, zda nebude mít úspěch jako lupič.
Poprvé se mu podařilo zmizet beze stopy, zaplatil možná nějaké dluhy a zbytek peněz asi prohrál v automatech. Proto se vydal opět loupit se zbraní v ruce. Má pocit beztrestnosti, protože zatím měl vždy úspěch. Snad i právě proto, že si vybíral dobu, kdy bylo v objetech nejméně lidí. Že pachatel je hráčem, tomu nasvědčuje skutečnost, že mezi ozbrojenými útoky jsou přestávky od jednoho do čtyř dnů,“ dodala Pšeničková.

Minulý týden muž loupil v jedné z litvínovských heren, jak zachytila průmyslová kamera.