Strážníci společně s pracovníky technických služeb „ležení“ zlikvidovali a zdejší obyvatele s pokutami vykázali.


Stanové městečko


Bezdomovci si v lesíku vytvořili téměř dokonalé stanové městečko. Z celt si postavili několik příbytků, nechyběli tady ani hrnce, lavory či šňůry na prádlo. U jednoho stanu stálo dokonce jízdní kolo, které zřejmě sloužilo k dopravě do města.


Uprostřed tábořiště bylo ohniště. Před stany pak stály campingové židličky na posezení. Není vyloučeno, že některé věci pocházely z krádeží.
O tom, že zdejší obyvatelé jsou zřejmě závislí na drogách, svědčilo velké množství použitých injekční stříkaček, které se povalovaly všude kolem. Strážníci je museli posbírat do speciálního umělohmotného kontejneru. V tábořišti byla též spousta odpadků.


Odešli s pokutami


Všichni zdejších obyvatelé tak své útočiště opouštěli s pokutou za znečišťování a zábor veřejného prostranství. Dvě osoby strážníci předvedli na služebnu státní policie ke zjištění totožnosti. Zadržení totiž neměli občanky a strážníci tudíž netušili, s kým mají tu čest. Mezi bezdomovci se také objevil jeden člen rodiny, kterou chomutovská radnice vystěhovala z domu v ulici Za Zborovskou. Rodina soustavně obtěžovala ostatní nájemníky a byt, v němž žila, zcela zdevastovala.


Ze zátahu strážníků byli všichni bezdomovci značně rozladěni. Někteří tvrdili, že v táboře nežijí. Jiní nechtěli komunikovat vůbec. „Chtěl jsem akorát odejít a vy jste přišli. Jsem tu jen na návštěvě“ bránil se jeden z mužů. „Neřeknu nic a žádnou pokutu nezaplatím, nemám na ni,“ dodala naštvaná mladá žena.


Chystají se na další


Lesní doupě bezdomovců objevili strážníci společně s policisty, když v dané lokalitě prováděli kontrolu. „Máme poznatky i o dalších pěti lokalitách, kde je stejný problém. Postupně se na ně zaměřujeme,“ řekl zástupce ředitele městské policie Petr Zálešák.


Celá akce proběhla v rámci projektu Záchranný kruh, jímž město nekompromisně postupuje proti neplatičům, prostitutkám a drogově závislým, kteří svým chováním obtěžují slušné lidi.