Tyto a spousty dalších alarmujících zjištění obsahuje oficiální zpráva chomutovské policie, která je dostupná na internetových stránkách ministerstva vnitra.
Celkové počty kriminálních činů za první pololetí 2007 na Chomutovsku vzrostly za srovnatelné období loňského roku o necelých sedmatřicet procent. Jeden z nejvyšších nárůstů policisté zaznamenali u krádeží věcí z aut, a to o sto patnáct procent.


Mezi zloději se jako novinka začínají rozmáhat krádeže kabelů z podzemních šachet. Podle zprávy se další oblíbenou kratochvílí stalo vykrádání rozestavěných nebo rekonstruovaných rodinných domů.
Při těchto krádežích nenechavce nejvíce zajímá stavební materiál. Údajně kvůli nárůstu cen benzinu a nafty si zloději více všímají i nádrží zaparkovaných vozů.


Prvních šest měsíců letošního roku bylo v uvozovkách nesmírně bohatých i na drogy. Policisté při čtyřech domovních prohlídkách objevili osm laboratoří na výrobu toliko mezi narkomany oblíbeného pervitinu.
Chomutovsko se může pochlubit menším počtem prostitutek, a to hlavně u silnic I/7 a I/13. Lehké ženy postihl menší zájem sexuálních turistů z Německa. Co se týče znásilnění, tak nejvíce jich na Chomutovsku mají na svědomí manželé, kteří se rozvádějí nebo lidé, kteří spolu v minulosti žili.


Jednou z příčin nárůstu kriminality je podle policistů dlouhodobě vysoká nezaměstnanost a nižší koupěschopnost místních obyvatel. Ti si potom peníze na obživu obstarávají například krádežemi v supermarketech. Uklidňujícím dojmem může působit informace, že s obrovským nárůstem kriminality stoupá i její objasněnost.