KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ – Rušnou noc zažili v pátek obyvatelé klášterecké ulice 17. listopadu. Tamní skupiny výrostků se do sebe pustily o půl jedenácté a začali si vyřizovat účty. Tento případ ale není v Klášterci nad Ohří ojedinělý.
„Zasahovali jsme společně se státní policií. Situaci jsme uklidnili, budeme to řešit na přestupkové komisi jako narušování občanského soužití a rušení nočního klidu,“ sdělil deníku Petr Hörbe, velitel klášterecké městské policie.
Mladíků mělo být zhruba dvacet, ale podle svědků jich mohlo být daleko víc. „Na to, že by nám někdo o nich něco hlásil, se příliš spoléhat nemůžeme. Lidi se jich bojí,“ mluví ze zkušenosti Hörbe.
V poslední době totiž klášterecká městská policie zasahuje čím dál častěji u potyček, kde se ke slovním výpadům přidávají i pěsti. Pro mladíky, kteří se ochotně pouštějí do rvaček a většinou je i sami vyvolávají, se ustálilo pojmenování „bitkaři“.
„Jsou to většinou mladiství, často pod vlivem alkoholu. V poslední době s nimi máme problémy častěji než dřív,“ postěžoval si velitel Hörbe.
Klášterečtí bitkaři jsou známi tím, že vyvolávají potyčky nejen se svými vrstevníky. Většinou vyprovokují drobné napomenutí a pak odvážlivce fyzicky napadnou.