Uprchl z Dětského domova v Jiříkově na Děčínsku a již více jak půl roku je nezvěstný. Mladík prchá před spravedlností, za sexuální styk s nezletilou je totiž trestně stíhaný. Policie ho obvinila z trestného činu pohlavního zneužívání, za který může jít do vězení. Vyšetřování však kvůli útěku mladého otce, nemohou kriminalisté už několik měsíců uzavřít.


„Mladík je totiž od dubna nezvěstný. Bez jeho výslechu nemůžeme případ předat státnímu zastupitelství s návrhem na podání obžaloby,“ uvedla tisková mluvčí děčínské policie Aneta Zdobylaková. Dodala, že po chlapci bylo vyhlášeno celostátní pátraní. Zatím se ho však chytit nepodařilo.


Chlapec je trestně stíhán od 3. dubna, kdy se těhotenství dívky provalilo. S budoucí matkou se mladý muž seznámil na Základní škole v Jirkově, kterou oba navštěvovali. Hoch totiž několikrát propadl. Chlapec žil nejprve v Dětském domově v Jirkově, následně putoval do Dětského domova v Jiříkově. Odsud v polovině dubna letošního roku uprchl. Dívka mezi tím porodila. V tuto dobu by jejímu potomkovi měl být zhruba měsíc.