„Na služebnu městské policie zavolal ve čtvrt na deset obyvatel jednoho z bytů v experimentu na Březenecké, který veliteli směny sdělil, že má v bytě nevítaného hosta. Je prý z celé události šokovaný a více řekne až na místě,“ uvedl k případu tiskový mluvčí chomutovské městské policie Vladimír Valenta.
Strážníci se okamžitě vydali na místo, zazvonili v šestém patře u dveří oznamovatele a čekali na vysvětlení. Šokovaný nájemník začal strážníkům vyprávět téměř neuvěřitelnou historku.


„Řekl, že otevřel balkon, aby vyvětral, a najednou nad sebou uviděl cizí nohy. Během pár sekund mu stál na balkoně cizí host, kterého okamžitě vyprovodil ze dveří,“ tlumočil slova muže Valenta.


Strážníci proto vyjeli do sedmého patra k sousedům, aby se zeptali, co se vlastně u nich bytě dělo. Zjistili, že uvnitř se odehrává bujará oslava. Mezi přítomnými našli i alkoholem notně zmoženého „horolezce“. „Šestadvacetiletý Jirkovák nedokázal říci, proč k sousedovi po balkonu vlastně šplhal. Ostatní přítomného omlouvali, že je opilý,“ dodal Valenta.


Je zázrak, že opilec při svém „sportovní výkonu“ z balkonu nespadl. Jedno zaškobrtnutí ho totiž mohlo stát život.Svůj čin nyní bude muset vysvětlit státní policii, která si případ převzala.