Znamená to pro něho vzhledem k jeho věku prakticky doživotí. V téměř devětasedmdesáti letech s velkou perspektivou již počítat nemůže.

Starý muž byl uznám ústeckým krajským soudem z trestného činu z vraždy.

Loni 13. srpna kolem sedmé hodiny večerní v Klášterci nad Ohří – Miřeticích na Chomutovsku vyprovokoval dvěma ranami pěstí útok proti třiatřicetiletému sousedovi. Ten mu ránu vrátil a Illiev potom bodl mladého muže do podbřišku nožem. Muž na místě vykrvácel, protože nůž přetnul v břiše cévu. Bodnutí bylo velmi intenzivní.

Odsouzený muž u soudu popíral, že by mladšího souseda bodnul. Nepamatoval si na něco takového, jenom ví, že muž, se kterým byl ve sporu, upadl. Někdo mu prý říkal, že onen ležící muž dostal epileptický záchvat. Policistům ale o něco později řekl, že souseda bodl.

Důchodci přitížilo, že šlo již o druhý útok nožem během dne.

Druhý útok

Předsedkyně senátu Kamila Elsnicová podle jedné svědkyně 13. srpna 2008 dnes již mrtvý muž přišel do restaurace Krušnohor a rozčíleně říkal „hajzl dědek mě bodnul“ a ukázal ránu na lokti. To potvrdil i svědek sedící v té době v restauraci. Hovořilo se tam o tom, aby napadení nahlásil na policii. Napadený muž potom vyšel z restaurace a už se nikdy nevrátil. Potkal se znovu se sousedem Illievem a následovalo osudné bodnutí.

Pro rodinu zavražděného je bodnutí nožem tragédií. Pro důchodce Illieva od včerejšího dopoledne také. Je odsouzen k 11 letům vězení.

Po osudném bodnutí si ale nedělal ze situace těžkou hlavu. Z místa tragédie odešel, aby odvedl domů psa a teprve potom se vrátil zpět na místo. V té době již mladý muž byl mrtvý.

Illiev tehdy nad mrtvolou mladého muže tvrdil, že mladý muž si začal, ale svědek ho na místě okřikl, že to není pravda, viděl na vlastní oči, že útočníkem byl Illiev. Totéž svědek zopakoval i před soudem.

Pánové dvou psů

Klíčem k tragédii byly hádky kvůli psímu štěkotu. Illiev chodil ven s jezevčíkem, který hodně štěkal. Zavražděný muž chodil ven s pitbulem, ale s tímto zástupcem bojového plemena neměly být problémy. Podle jedné svědkyně byl pitbul „takový ňouma“ čili klidný pes.

Spory kvůli štěkotu jezevčíka byly opakované. Proč spor o psí štěkání skončil tragédií? Důchodce sice podle znalců není agresivní povahy, ale v zátěžových situacích jedná ve zlobném afektu agresivněji. Proto měl v místě bydliště i jiné konflikty.

Ilijev i státní zástupce si chtějí nechat lhůtu na odvolání proti rozsudku krajského soudu.