Svědek: po bratrovi házela skleničky


Obžalovaný jakoukoliv vinu popírá. K soudu si jako svědky „pozval“ dědečka své dnes už bývalé manželky a svého bratra. Oba měli dosvědčit, že konfliktní byla v rodině naopak žena.


„Když jsme se třeba vrátili s bratrem z fotbalu, tak na nás řvala, že jsme byli za ženskejma. Házela talíře a skleničky. Dvakrát jsem byl svědkem toho, že poškozená bratra zfackovala,“ tvrdil bratr obžalovaného.


Před soudem měli vypovídat i tchýně a tchán. Oba však kvůli blízkým příbuzenským vztahům a s ohledem na svoji vnučku svědčit odmítli. „Já proti zeťákovi nic nemám. Vypovídat nebudu,“ uvedl tchán.


Poškozená chce soud zastavit


Přestože soudní proces již trvá delší dobu a u soudu se vystřídala již řada svědků, soudkyně verdikt nevynesla. Obdržela totiž písemné vyjádření poškozené manželky, že bere zpět souhlas s trestním stíháním svého exmanžela (týká se pouze jednoho ze dvou projednávaných skutků).


Soudkyně tak musí znovu ženu vyslechnout, aby se vyjádřila, zda dopis, který poslala soudu, psala skutečně ona. Zároveň zadá vypracování znaleckého posudku z oboru zdravotnictví odvětví psychologie.


Hlavní líčení bylo proto odročeno na neurčito.

Dokázat týrání je složité, ženy se bojí


Chomutovsko loni patřilo k regionům s nevětším počtem případů domácího násilí. Policisté jich zaznamenali sto dvacet pět.
Dvaatřicet tyranů muselo, na příkaz policie, opustit na deset dní byt.


Podstatně nižší je však posléze počet osob, které nakonec policie za fyzické či psychické týrání stíhá. Na Chomutovsku obvinili kriminalisté z této trestné činnosti loni celkem sedmnáct osob. Ženy, které jsou většinou obětí domácího násilí, se totiž mnohdy bojí a souhlas se stíháním svého druha či manžela nedají, nebo ho nakonec vezmou zpět.