Zřejmě však byla studená voda a tak si nakonec svůj absurdní útěk rozmyslel a promočený se dobrovolně vydal do rukou policistů.


Neobvyklá událost se odehrála v neděli odpoledne v Mostě. Strážníci procházeli městem a v Chomutovské ulici spatřili vozidlo Škoda Favorit.

Jeho řidič zastavil u supermarketu Lidl, když uviděl hlídku, dal se okamžitě na útěk. Strážníci okamžitě pochopili, že zřejmě nemá čisté svědomí, a začali ho pronásledovat směrem k domovu pro důchodce Astra. Mladík poté přeběhl rychlostní komunikaci a zmizel v porostu, směrem ke kolejišti Českých drah.


“Muž celý útěk pojal asi jako desetiboj a proto do něj zařadil i plavání. Skočil do řeky Bíliny a pokusil se ji přeplavat. Když ovšem na druhé straně břehu zahlédl zhruba 194 centimetrů vysokého strážníka, vrátil se raději zpět k místu, odkud vyplaval,” sdělil k případu mluvčí mosteckých strážníků Luboš Trojna.


Na místě v tu chvíli už byli i policisté ze státní policie, kteří si promočeného mladíka přímo od řeky odvedli. Předtím byl ale „plavec“ ještě odvezen na vyšetření do nemocnice.


Lékaři nicméně nezjistili, že by byl nějak zraněn. Mladý muž byl následně policisty obviněn z řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.