Obžalovaný hocha svlékal, osahával ho po celém těle včetně přirození a přitom se sám ukájel. Chlapec se nebránil, muž ho totiž uplácel různými dárky. Vše „prasklo“, když si vztahu chlapce s dospělým mužem všimli učitelé ve škole a oznámili to policii.

Schůzky u základní školy

Obžalovaný muž se s chlapcem stýkal od prosince 2007 do června 2008. Seznámili se přes společného známého. Školák zřejmě muži velmi imponoval, měl totiž blond vlasy a vypadal mladší. Chlapec žil navíc v rodině, kde na něj nestačili. Utíkal zcela běžně z domova a matka to příliš neřešila.

Ladislav na svého mladého „milence“ čekával před základní školou. Následně pobývali u něj doma, byli též stanovat u Kamencového jezera. K intimnostem mezi dospělým mužem a dítětem došlo zhruba v patnácti případech. Většinou se jednalo o jakési mazlení končící onanií.

Co se vlastně dělo?

„Já jsem Patrika hladil na zádech a na břiše a přitom jsem onanoval. Nikdy jsem s ním ale nesouložil,“ řekl před soudem obžalovaný. Za projevenou „přítulnost“ a „ochotu“ muž hocha odměňoval různými dárky, dával mu hlavně oblečení a koupil mu i jízdní kolo.

U soudu zazněla také výpověď zneužívaného chlapce. Podrobně v ní popisoval, co s třicetiletý mužem vše dělal. „Svlékl jsem si mikinu a on na mě sahal. Sahal mi i na piňďoura. Sám si dával svoji ruku do tepláků. Necítil jsem žádný strach nebo odpor, přišlo mi to jen divný,“ uvedl například hoch. Dále řekl, že obžalovaný mu nikdy nic neudělal ani mu nevyhrožoval. „Přestal jsem se s ním stýkat proto, že už jsem to nechtěl,“ dodal.

Před soudem kvůli sexu už podruhé

Muž evidentně nechtěl třináctiletému chlapci ublížit, „jen“ s jeho pomocí uspokojoval své sexuální touhy. Je totiž homosexuální pedofil a běžné sexuální praktiky mu nic neříkají. Kvůli sexuálnímu zneužívání stál před soudem již v minulosti. Tehdy mu byla nařízena ambulantní léčba, tam ale přestal docházet a nebral ani léky.

Obžalovanému hrozilo za trestný čin pohlavního zneužívání až několikaleté vězení. Státní zástupce navrhoval, aby mu byl uložen nepodmíněný trest při dolní hranici zákonné trestní sazby. Obhájkyně při závěrečné řeči požádala, aby soud od potrestání jejího klienta úplně upustil a nařídil mu pouze ústavní léčbu. Zdůraznila, že je nemocný a v době spáchání činů byly jeho ovládací schopnosti podstatně sníženy.

Musí se jít léčit

Soudkyně nakonec muži vyměřila roční trest odnětí svobody, který má vykonat ve věznici s dozorem. Vzhledem k tomu, že obžalovaný byl od června ve vazbě, tak již si polovinu z něho odpykal. Po nástupu do vězení si může navíc požádat o podmíněné propuštění. V případě, že mu bude vyhověno, neskončí však na svobodě, ale v ústavu, kde se začne léčit. Soud mu totiž nařídil i ústavní léčbu.

Obžalovaný muž byl s rozsudkem spokojen. Hned v soudní síni se vzdal práva na odvolání. Stejně tak učinil i státní zástupce. Rozsudek je tedy pravomocný.