Většinou se ve vykradených autech i povozil, pak je odstavil. V jednom případě ale nechal odcizený vůz nebohému majiteli z nepochopitelného důvodu sešrotovat.

Lapka měl v oblibě převážně fiaty a Volkswageny Golf. Bral z nich autorádia, nářadí, peníze či doklady. Zkrátka věci, které se daly jednoduše a rychle zpeněžit. S auty většinou odjel, odčerpal z nich na jiném místě benzin, a pak je zanechal svému osudu. „Motorista z Klicperovy ulice se ale se svým golfem už nesetkal. Pachatel mu totiž nechal vůz sešrotovat,“ řekla mluvčí chomutovské policie Marie Pivková. Zloděje policisté chytili v Kadani, když jel zrovna s kradeným Fiatem Tipo. Za volantem přitom neměl vůbec co pohledávat. Nejenom že řídil kradený vůz, ale navíc měl od tří soudů zakázáno řídit.

Vyšetřovatel pachatele obvinil hned z pěti trestných činů a podal na něj návrh na vzetí do vazby. Za mřížemi ale nakonec 41letý Pražan neskončil. „Na pokyn státního zástupce byl pachatel ze zadržení propuštěn, jeho další vyšetřování probíhá na svobodě,“ doplnila Pivková.