„K prvnímu vloupání došlo v první polovině měsíce krátce před půlnocí. Pachatel násilím vnikl do provozovny pizzerie v centru Chomutova a odcizil odtud notebook, tři mobilní telefony a několik tisíc korun v hotovosti," popsala policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Také podruhé vyrazil v noci. „Další krádež se stala před pár dny, konkrétně v noci z pátku na sobotu. Zloděj po rozbití výplně dveří vlezl do prodejny s oblečením v ulici Palackého, kde pak odcizil platební kartu a několik tisíc korun. Kromě toho si ještě ze stojanu s vystaveným zbožím vzal zimní bundu. Škoda na odcizených věcech při obou vloupáních byla vyčíslena na téměř padesát tisíc korun. Pětadvacet tisíc pak činila škoda způsobená pachatelem při násilném vstupu do objektů," pokračovala Glogovská.

KFC v chomutovské nákupní zóně v Otvicích prošlo celkovou přestavbou.
Vylepšené chomutovské KFC se brzy otevře. Podívejte se, jak vypadá

Původně policisté vloupání prověřovali samostatně. Během vyšetřování se jim ale oba případy spojily. „ V rámci šetření se podařilo zjistit totožnost muže, jehož policisté podezírali z druhého vloupání. Vypátrali jeho pobyt a přišli si pro něho na ubytovnu. Přitom u něho zajistili část lupu z obou vloupání, včetně několika tisíc korun, které ještě nestačil utratit," dodala policejní mluvčí.

Dvaatřicetiletý muž z Chomutova se následně policistům k oběma vloupáním přiznal. Tvrdil, že kradl kvůli své obživě. Policisté ho následně obvinili z krádeže, poškození cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. 

Mohlo by vás zajímat: Anthony Hopkins jako Nicholas Winton: Film točili ve Válcovnách trub v Chomutově

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová