Podle zjištění policie se vloupání měl dopustit 41letý devatenáctkrát soudně trestaný recidivista.

"Předmětem zájmu zmíněného muže byly prodejny různého sortimentu. Dostat se do nich měl tak, že rozbil skleněnou výplň výlohy a vzniklým otvorem pak měl buď do prostoru vniknout, anebo tudy pouze vytahovat zboží vystavené ve výloze. Tímto způsobem měl odcizit z prodejny obuvi pět krabic s obuví a čtyři značkové batohy, ze zastavárny dvě vrtačky, aku šroubovák a dětský mikroskop. Jiný způsob měl zvolit u krádeže zboží z prodejny řeznictví. Tam vnikl po vypáčení okna a odcizit měl kromě drobných mincí v celkové výši 4 tisíce korun také maso, klobásy nebo koření," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Při vloupání do prodejny s oděvy v centru Chomutova měla muži pomáhat jeho o 13 let mladší dvakrát trestaná partnerka. Ve večerních hodinách spolu přišli k prodejně a muž měl kladívkem rozbít skleněnou výplň výlohy. Vzniklým otvorem pak z výlohy odcizil jeden pár rukavic a oba odešli. O pár hodin později se však vrátili, v průběhu noci, a skrz otvor ve výloze měli ukrást boty, bundy, čepice, kabelky a trička.

"Když policisté zjistili, kdo se měl popsaných krádeží dopustit, zadrželi podezřelého muže i ženu. Obvinili je z trestných činů krádeže a poškození cizí věci. Podle nich měl obviněný svým jednáním napáchat škody na odcizeném zboží v celkové výši 33 tisíc korun a poškozením výloh a okna ve výši 57 tisíc korun. Škoda, na které se podílela i žena, pak byla vyčíslena na celkových 24 tisíc korun," vypočítala policejní mluvčí.

Muž byl na podnět vyšetřovatele umístěn do vazební věznice, žena je vyšetřována na svobodě.