„Srazila ji na zem a dávala pěstí do hlavy,“ popisuje Vladimír Valenta, tiskový pracovník městské policie. Strážníci se pokoušeli ženu uklidnit chvaty, ale rozzuřenou mlátičku zchladili až pouta na rukách.

Přitom původně začal zásah strážníků poměrně banálně. Dvě prostitutky na Lipské ulici oslovily samy blížící se strážníky, že prý je obtěžuje nějaký floutek. Jenže než stihli strážníci zjistit víc, z kopce od vodárny se přihnala další lehká děva, známá firma, a spustila na 37letou konkurentku příval sprostých slov. Ta si to nenechala líbit, 27letou slovenskou prostitutku knokautovala a pustila se do ní i na zemi. „Za její styl a dobře mířené rány do hlavy by se nemusel stydět ani kdejaký boxer,“ podotkl k tomu Valenta. To už ale měla na zádech strážníky a za chvíli na rukou pouta. A o pár minut později pak seděla v autě, které s ní mířilo na policejní stanici.

A proč se vlastně do sebe ženy pustily? Zřejmě šlo o boj o rajón, protože místní prostitutky mají své trasy. „Z nadávek nebylo patrné, o co mezi ženami šlo, ale v devadesáti procentech případů si mezi sebou vyřizují právě tohle,“ potvrdil Valenta. ⋌(jd)