„K události došlo na sídlišti Kamenná, když se 74letá seniorka vracela z nákupu. Přitom si všimla, že za ní jde nějaký mladík. Ten ji vzápětí napadl, chtěl získat její kabelku, kterou žena svírala pevně v ruce. Chvíli se s ní o tašku přetahoval, přitom paní strhl na zem a ona utrpěla drobné zranění,“ popsala začátek přepadení policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

„Muž pak s kabelkou, v níž byl kromě peněženky s hotovostí ve výši 800 korun také mobil a klíče, utekl. O kus dál si z peněženky vyndal peníze, další věci ho zřejmě nelákaly a nechal je pohozené na zemi,“ pokračovala policejní mluvčí.

Starší žena ale muže dobře popsala a policisté po něm začali okamžitě pátrat. „Policisté zajistili kamerové záznamy z okolí, na jednom z nich byl zachycen muž odpovídající popisu. Svou pozornost pak zaměřili na místa na sídlišti Zahradní, kde se často vyskytují problémové osoby, a vyplatilo se,“ uvedla Miroslava Glogovská.

V chomutovském zooparku zahájili rekonstrukci voliér dravých ptáků.
Dravci půjdou do nového. Chomutovský zoopark odstartoval rekonstrukci voliér

Policisté viděli podezřelého vycházet z panelového domu. „Když si všiml policistů, dal se na útěk. Ten však netrval dlouho a jakmile mu došlo, že je obklíčen, zůstal stát a ve třináct hodin byl zadržen,“ popsala mluvčí.

Zadržen tak byl teprve 16letý mladík po dvou a půl hodinách. „U sebe měl ještě zbylé peníze z lupu, zhruba 500 korun, které nestačil utratit a policistům je vydal,“ dodala Miroslava Glogovská.Mladého muže pak policisté obvinili z loupeže. Za tu hrozí deset let vězení, ze zákona se ale u mladistvých trest snižuje na polovinu. Pokud tak mladíka soud odsoudí, hrozí mu až pět let za mřížemi.