Žena naletěla slibům podvodníka, který se vydával za lékaře působícího v Gaze. Ten ji v září požádal o přátelství na facebooku. Sice několikrát odmítla, žadatel byl ale vytrvalý a ona nakonec přátelství přijala. „Osoba, která jí psala v češtině, vzhledem k chybám v textu zřejmě s využitím překladače, se jí představila jako lékař působící v Gaze. Začali spolu komunikovat prostřednictvím různých aplikací. ,Lékař´ o sobě psal, že je vdovec, že má syna studujícího v Berlíně a že byl Organizací spojených národů vyslán do Gazy a bude zde působit jeden rok. Během října, kdy došlo v Gaze ke zhoršení bezpečnostní situace, jí dotyčný napsal, že má strach o život a chce odtud odejít,” popsala začátek příběhu policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Podvodník v 61leté ženě z Chomutova vzbudil zájem. „Prý by chtěl přijet za ní a chtěl by s ní žít. Žena souhlasila a následně jí psal údajný lékařův nadřízený, jistý generál. Vyzval ji, že pokud chce, aby ho propustili ze služeb, musí uhradit 25 tisíc korun, což učinila a peníze zaslala na požadovaný účet,” pokračovala policejní mluvčí.

V úterý 19. prosince brzo ráno hořelo v budově na náměstí Dr. Beneše v Chomutově.
Při požáru v centru Chomutova se jeden člověk nadýchal kouře. Hořelo brzy ráno

„Poté jí znovu kontaktoval ,lékař´ s tím, že musí zaplatit 75 tisíc za letenku pro něj. Opět částku uhradila a bohužel i dalších několik částek, které z ní dotyčný vylákal pod dalšími záminkami. Například, že byl zadržen na slovenském letišti a je nutné zaplatit kauci nebo za právníka, který měl zadrženému lékaři pomoci. Celkem takto neznámý pachatel postupně z důvěřivé ženy vylákal 488 tisíc korun,” uvedla Miroslava Glogovská.

Místo života s blízkým tak nyní musí žena řešit s kriminalisty podvod. Policie před nenechavci opakovaně varuje. „Abyste se nestali obětí podobného podvodu, vždy zvažujte, zda přijmout nabízené přátelství od někoho neznámého na internetu. Pokud s někým takovým komunikujete, buďte obezřetní, zvláště pokud se vydává za někoho ze zahraničí a slibuje vážný vztah. Mějte na paměti, že neznámý dokáže potencionální oběť ,zpracovávat´ týdny i měsíce, předstírá intenzivní zájem o ni a nakonec přichází s požadavkem na zaslání peněz, což je ve skutečnosti od počátku jeho jediným cílem,” dodala policejní mluvčí.

Mohlo by vás zajímat: Chlouba Kadaně je národní kulturní památkou. Naše radnice, radují se místní

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová