Na policii se obrátila podvedená žena z Jirkova. Ta „řemeslníka" znala od vidění, před časem se s ním domluvila na tom, že na jejím domě provede různé práce a zrekonstruuje koupelnu. „Práce však měl tento muž provádět neodborně a ani je nedokončil. Přitom měl od ženy za domluvené práce a materiál postupně vyinkasovat přes 150 tisíc korun. Žena se tedy obrátila na policisty a ti se začali případem zabývat," popsala počátek vyšetřování policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Nezůstalo u jednoho případu. Lidí, kteří mají s nepoctivcem špatné zkušenosti, je více. „V rámci rozsáhlého prověřování policisté zjistili, že Chomutovan již delší dobu provádí různé stavební práce napříč Ústeckým krajem. Zejména v okrese Chomutov, ale třeba i na Mostecku, Teplicku či na Lounsku. Aniž by přitom vlastnil platné živnostenské oprávnění v příslušném oboru," pokračovala policejní mluvčí.

„To sice dříve měl, avšak již v roce 2019 mu bylo rozhodnutím příslušného správního orgánu zrušeno. Kriminalisté dosud shromáždili informace o čtrnácti podobných případech, kdy tento ,podnikatel´ většinou reagoval na poptávky lidí na různých inzertních portálech, kde poptávali řemeslné práce, jako rekonstrukce bytů, domů, nebo jejich částí," sdělila Glogovská.

Do domu v Chelčického ulici se Chomutov chystá investovat kolem 120 milionů korun.
Chomutov má hospodařit se schodkem 221 milionů. Chce masivně investovat

„Posléze se s poptávajícími na vykonání prací domluvil, prováděl je však neodborně a ve většině případů je ani nedokončil. Navíc za takové práce inkasoval peníze na základě lživě vystavených faktur. Celkem si tímto neoprávněným podnikáním měl přijít na více než 1,1 milionu korun. Přitom více než 200 tisíc korun měl od některých poškozených získat podvodným jednáním, kdy od nich vyinkasoval peníze za práce, které vůbec neprovedl, a materiál, který nenakoupil," dodala policejní mluvčí.

Ve dvou případech muže zákazníci přiměli k tomu, aby dluh za neprovedené práce písemně uznal. Jako dlužníka ale nepoctivec záměrně neuvedl sebe, ale někoho jiného.U podezřelého muže udělali policisté domovní prohlídku, zajistili při ní důkazy. Aktuálně kriminalisté prověřují i další případy, při kterých mohl muž podvádět. Policisté 34letému muži obvinili z neoprávněného podnikání a podvodu. V případě odsouzení muži hrozí peněžitý trest, zákaz činnosti a až pět let za mřížemi.

Mohlo by vás zajímat: Zima kreslí. Projděte se s námi zasněženým nábřežím Maxipsa Fíka

Zdroj: Deník/Hynek Dlouhý