„Chomutovští kriminalisté se zabývají dalším případem podvodu, při němž poškozený přišel o velmi vysokou částku, konkrétně o více než 1,8 milionu korun. Dotyčný totiž před pár měsíci uvěřil nabídce výhodného investování do akcií společnosti ČEZ, kterou viděl na sociální síti. Protože vše vypadalo lákavě a velice důvěryhodně, zadal své kontaktní údaje. Poté ho již za účelem údajného investování kontaktovaly různé osoby a on postupoval podle jejich pokynů," popsala případ policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Muž riskoval a se svými úsporami nenakládal opatrně. Až po čase zjistil, že naletěl podvodníkům. „Mimo jiné si do svého mobilu nainstaloval aplikaci umožňující vzdálený přístup, program pro údajnou investiční platformu, založil si bankovní účty a účty na kryptoměnových burzách. Následně na základě instrukcí provedl několik plateb ze svých bankovních účtů a poté očekával, jak se jeho investice budou zhodnocovat. To se však nestalo a muž o všechny zaslané peníze přišel," pokračovala Glogovská.

Policisté opakovaně upozorňují, že podvodů páchaných podobným způsobem stále přibývá. Podvodníci často dokáží s obětí manipulovat. „Buďte opatrní, neriskujte. Pachatelé mohou oběti oslovovat například telefonicky, e-mailem, nebo lákavou reklamou s často údajně časově omezenou nabídkou. Nikdy neposkytujte vzdálený přístup k vašemu počítači nikomu, koho neznáte. Neposkytujte ani žádné vaše osobní informace, nebo informace o vašem bankovnictví," doporučuje policejní mluvčí.

„Pamatujte, že v případě investování je riziko výhradně na straně investora. Volte proto pro zhodnocování svých peněz jen ověřené a renomované investiční společnosti. Nikdy plně nedůvěřujte recenzím, ty může napsat kdokoliv. Nepodléhejte manipulativnímu jednání, fiktivnímu doporučení celebrit, falešným novinovým článkům a už vůbec ne slibům zaručených investic bez rizika. Nikdy neposílejte bez pečlivého uvážení peníze ze svého účtu," shrnula mluvčí s tím, že pokud už někdo pošle své údaje či peníze podvodníkovi, má ihned kontaktovat policii.