Incident se odehrál na sídlišti Zahradní kolem sedmnácté hodiny. Rodina chtěla společně vyrazit na nákupy do obchodní zóny. Sejít se měli venku před domem a pak odjet autem. „Mladá žena se svým osmiletým synem čekala před panelovým domem na své rodiče, s nimiž byla domluvena na společné cestě na nákup. Po chvíli čekání si všimla muže, který se pohyboval v jejich blízkosti a díval se na ně. Potom šel do auta, kde si sedl dozadu a měl na ně rukou gestikulovat, aby šli k němu. Syn byl prý vystrašený a tiskl se k matce,“ popsala začátek události policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Po chvíli přijeli rodiče ženy a ona se synem nastoupili k nim do auta. „Když míjeli vozidlo muže, tak ten prý vystoupil, stáhl si kraťasy, vytáhl své přirození a začal masturbovat,“ pokračovala Glogovská.

Mladá žena neváhala a okamžitě zavolala policii. Muž se mezitím přemístil jinam, ale díky informacím od rodiny ho hlídka rychle zadržela. „Byl očividně pod vlivem alkoholu. Vyšetřovatel muže středního věku žijícího v Chomutově obvinil ze spáchání trestných činů výtržnictví a ohrožování výchovy dítěte. V případě prokázání viny u soudu mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ dodala Glogovská.