Dívka si zřejmě zachránila život jen díky tomu, že se jí podařilo násilníkovi vytrhnout a utéct. Policie pachatele chytila.

„Mladík se v současné době nachází již ve vazební věznici. Vyšetřovatelem byl obviněn z pokusu o vraždu. V případě uznání viny mu hrozí 12 až 20 let vězení,“ řekla v pondělí mluvčí chomutovské policie Marie Pivková.


Hádku ukončila rána nožem


Zločin se stal v Chomutově již ve středu 29. září. Na veřejnost se ale dostal až teď.

Podle informací od policie měl mladý muž svoji 18letou expřítelkyni napadnout kolem půl sedmé ráno na trávě u domu v Moravské ulici.
„Hádali se. Muž začal dívku mlátit, vyhrožovat jí a bránit jí v tom, aby mohla odejít. Následně vytáhl nůž, se kterým na mladou ženu zaútočil,“ popsala incident Marie Pivková.


Záchrana


Násilnický mladík by zřejmě v útocích pokračoval, celý konflikt mohl skončit tragicky. Dívka měla ohromné štěstí, že se jí podařilo z dosahu pachatele vymanit a utéct. „Dostala se až k chodníku, kde jí pomohla kolemjdoucí žena,“ sdělila dále Pivková.

Mladík osmnáctiletou dívku bodl nožem do zad, konkrétně do lopatky. Naštěstí se jednalo jen asi o třícentimetrové zranění. „Dívka byla po ošetření v nemocnici propuštěna do domácího léčení,“ doplnila Pivková.


Vraždy v kraji


V Ústeckém kraji od ledna do konce srpna kriminalisté vyšetřovali 8 vražd a pokusů o vraždu, na Chomutovsku jeden. Pět případů bylo objasněno.

Vraždy v kraji
Počty vražd a pokusů v Ústeckém kraji od ledna do srpna 2010

Děčín: 1
Chomutov: 1
Liitoměřice: 2
Louny: 0
Most: 2
Teplice: 0
Ústí nad Labem: 2
KRAJ CELKEM: 8