První případ se odehrál v chomutovské Kadaňské ulici. „Dotyčný tam oslovil prostitutku s požadavkem na sex, za což jí měl předem dát 500 korun. Vzápětí ji však měl fyzicky napadnout a chtěl peníze zpět. Z její peněženky si pak měl vzít 1 500 korun a z místa odešel,“ popsala policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Jen o pár dní později se muž vydal na další loupež, navíc „přitvrdil“. Ženu vydíral a použil i zbraň. „V pozdních večerních hodinách měl v ulici Lipská přistoupit k jiné prostitutce a přiložit jí k čelu dlouhou střelnou zbraň s tím, aby vstala, jinak ji zastřelí. Poté ji měl odtáhnout do lesního porostu, kde se mu marně pokoušela vysmeknout,” informovala policejní mluvčí.

„U stromu si dotyčná musela sednout a muž jí vytrhl z ruky kabelku a odcizil z ní několik set korun. Dále prý chtěl vědět jména dalších prostitutek a od koho berou drogy. Útočník měl mít přitom v jednu chvíli v ruce i pouta, a také si měl zmíněnou dlouhou zbraň vyměnit za krátkou zbraň. Tu ženě držel u hlavy a pak jí řekl, aby se sebrala a utíkala pryč,” pokračovala Glogovská.

Autobusové nádraží v Klášterci nad Ohří.
Klášterec chce proměnit nádraží. Plánuje méně zastávek, více parkování a zeleně

Hned druhý den se kriminalistům podařilo podezřelého vypátrat. „Jedná se o 49letého Mostečana, jehož policisté zadrželi v místě jeho bydliště. Při domovní prohlídce mimo jiné zajistili plynovou pistoli a dlouhou střelnou zbraň, malorážku,” sdělila mluvčí.

Policisté pak muže obvinili ze zločinů loupeže a vydírání, podezřelý putoval do vazby. „V případě prokázání viny mu hrozí až deset let odnětí svobody,” dodala Miroslava Glogovská.