„Na prodejně si do svého batohu schoval šampony, gel na holení a další drogerii v hodnotě přes 1 200 korun a prošel prostorem pokladen bez zaplacení zboží. Odejít se mu ale nepodařilo, zastavila ho totiž vedoucí prodejny s tím, aby jí ukázal batoh. To dotyčný odmítal a se ženou se o batoh přetahoval,” popsala začátek incidentu policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Následně se zloděj vrátil do prodejny a začal tam pít pivo. „Nedbal na výzvy vedoucí prodejny ani skladníka, aby je následoval a vyčkal na příjezd policie, místo toho na ně a posléze i na jednu z prodavaček slovně útočil, nadával a vyhrožoval. Skladníkovi se opakovaně pokoušel dát takzvanou hlavičku,” pokračovala mluvčí.

Mezitím začal po prodejně rozhazovat na zem odcizené věci, vyndaval je z batohu. „Několikrát také z kapsy vytáhl zavřený rozevírací nůž, jenž pak zase do kapsy zastrčil,” sdělila Miroslava Glogovská.

Policisté po příjezdu muže zadrželi, následně byl obviněn z krádeže a výtržnictví. Na soud čeká ve vazbě. „Za mřížemi by mohl vzhledem k dřívějšímu odsouzení a teprve nedávnému propuštění z vězení strávit až tři roky,“ dodala mluvčí.