„Vzhledem k tomu, že podnět vyšetřovatele ke vzetí obviněného muže do vazby nebyl akceptován, bude vyšetřování nadále probíhat na svobodě,” sdělila policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Obecně podnět k vazbě dávají policisté a soudu ji navrhuje státní zástupce. O návrhu pak rozhoduje soud.

A jak se přepadení uvnitř obchodního centra ve čtvrtek 7. prosince kolem 18. hodiny odehrálo? „Poté, co vstoupil do směnárny, předložil pokladní dopis s požadavkem na vydání několika desítek tisíc euro a výhružkou, že pokud mu peníze nevydá a spustí alarm, aktivují se bomby rozmístěné v budově,“ popsala Glogovská.

„Na to však žena k jeho překvapení zareagovala tím, že se ho zeptala, jestli si dělá srandu a poté zmáčkla tlačítko alarmu, který se ihned hlasitě rozezněl. Žádné peníze mu nevydala a pachatel se dal na útěk. Pokladní přitom hlasitě křičela, aby ho někdo chytil,“ pokračovala policejní mluvčí.

Ilustrační foto
Mordparta na Chomutovsku vyšetřovala letos dvakrát. Pokus a přípravu vraždy

K dopadení pachatele výrazně pomohla policistka v civilu, která zrovna v době přepadení byla na manikůře hned vedle směnárny. Za mužem hned vyběhla, dostihla ho u vchodu do centra a chytila za ruku. Lupič se jí sice vysmekl, na místě ale zůstal jeho batoh a bunda. Navíc pachatele policistka dobře popsala a policejní hlídky muže rychle našly a zadržely.

Mezitím proběhla v obchodním centru evakuace pěti stovek lidí, policisté museli preventivně celý objekt zkontrolovat, zda tam není bomba umístěna.

Za loupež a šíření poplašné zprávy nyní hrozí muži z Jirkova deset let vězení.

Mohlo by vás zajímat: Podívejte na tu krásu, než roztaje. Je pod střechou Krušných hor, v Kovářské

Zdroj: Chomutovský deník/ Miroslava Šebestová