Kvůli hrozbě výbušninou evakuovali policisté z chomutovského hypermarketu Globus zhruba 500 lidí. K přepadení směnárny uvnitř obchodního centra došlo ve čtvrtek 7. prosince kolem 18. hodiny.„Poté, co vstoupil do směnárny, předložil pokladní dopis s požadavkem na vydání několika desítek tisíc euro a výhružkou, že pokud mu peníze nevydá a spustí alarm, aktivují se bomby rozmístěné v budově,“ popsala začátek loupeže policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

„Na to však žena k jeho překvapení zareagovala tím, že se ho zeptala, jestli si dělá srandu a poté zmáčkla tlačítko alarmu, který se ihned hlasitě rozezněl. Žádné peníze mu nevydala a pachatel se dal na útěk. Pokladní přitom hlasitě křičela, aby ho někdo chytil,“ pokračovala policejní mluvčí.

Jak později policisté zjistili, muž se na přepadení měsíce připravoval. „Na místo přišel kompletně zamaskovaný, včetně latexové masky na hlavu, umělého břicha a roušky přes tvář,“ uvedla Glogovská.

Ilustrační foto.
Nejdřív ukradl kolo, pak krabici olejů. Chytili ho, když si šel koupit pivo

Nepočítal ale asi s komplikacemi. „K jeho smůle byla tou dobou zrovna na manikúře hned vedle směnárny mladá policistka v civilu, která měla volno. Když zaslechla, co se děje, neváhala a ihned za pachatelem vyběhla. Dostihla ho u automatických dveří vedoucích ven z objektu hypermarketu a chytla ho rukou za paži. Přitom se mu však podařilo vysmeknout z bundy, která tak policistce zůstala v ruce i s batohem, jenž měl muž na sobě. Jelikož získal náskok, již za ním neběžela a raději ihned volala na linku 158. Pachatelova bunda i batoh díky ní následně skončily v rukou jejích kolegů,“ popsala statečný skutek policistky mluvčí.

Policisté následně rychle zjistili, kdo by mohl být pachatel. Okamžitě předali informaci hlídkám, které podezřelého bleskově vypátraly a zadržely. „Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání 24letého muže z Jirkova. Obvinil ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu šíření poplašné zprávy, za které mu soud v případě prokázání viny může uložit až desetiletý trest odnětí svobody,“ uvedla Miroslava Glogovská.

Mezitím proběhla v obchodním centru evakuace, policisté museli preventivně celý objekt zkontrolovat, zda tam není bomba umístěna. „Z důvodu možného ohrožení provedli policisté evakuaci přibližně 500 osob, zákazníků i personálu, z celého objektu a následně prostory prohledali, přičemž žádná výbušnina nalezena nebyla,“ dodala policejní mluvčí.

Mohlo by vás zajímat: Silná značka pro Klášterec? Vlny léčivých pramenů v logu i písmu

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová