Loupežné přepadení se v Chomutově odehrálo již 9. července. „Muž v baru vypil pár piv, pak požádal číšnici o klíče od toalety. Za chvíli se vrátil a tvrdil, že na záchodě protéká voda. Pracovnice se s ním tedy na toaletu vydala podívat. Když společně došli na WC, muž začal barmance vyhrožovat a strkat do ní. Zároveň jí řekl, že když se nebude bránit, nic se jí nestane a zavřel ji na toaletu,“ popsala, co se v baru odehrávalo mluvčí chomutovské policie Marie Pivková. Poté lupič sebral z kasy 5 tisíc korun, mobilní telefon ženy a z místa činu utekl. Žena se dostala ven, až když přišli další hosté, kteří ji pustili.

Čekání na vazbu

Policisté v těchto dnech 46letého lupiče zadrželi. Skončil v policejní cele a vyšetřovatel podal návrh na jeho vzetí do vazby, kde by si měl počkat na soudní proces. „V případě, že bude uznán vinným, hrozí mu za trestný čin loupeže až deset let odnětí svobody,“ doplnila Pivková.
Na Chomutovsku se od ledna do července stalo již 42 loupežných přepadeních, což je o 21 méně než za stejné období v loňském roce. Čtyřiadvacet činů se policii podařilo objasnit.

Tři stovky loupeží

V celém Ústeckém kraji kriminalisté od začátku roku vyšetřovali 306 loupeží, o 70 méně než loni. Pachatele se podařilo chytit ve 141 případech. Nejvíce těchto trestných činů evidují policisté na Teplicku, celkem 85 loupežných přepadení. Následuje Ústecko s 52 těmito trestnými činy a Mostecko s 82 případy. Nejméně loupeží vyšetřovali v uplynulých 7 měsících kriminalisté na Děčínsku, pouhých 20 případů.
Mezi loupežná přepadení se nepočítají pouze velká přepadení heren či benzínek, ale též klasické loupežné útoky zlodějů na ulicích, kteří kradou hlavně starým lidem z rukou kabelky. Tento čin se z krádeže mění na loupež v momentě, kdy lapka své oběti fyzicky ublíží – shodí ji na zem, strčí do ní, dá jí ránu pěstí a podobně.