Na tržnicích na severu Čech celníci zajistili téměř 800 kusů zboží podezřelého z porušení práva duševního vlastnictví. Pokud by se jednalo o originály, jejich celková hodnota by se přiblížila dvěma milionům korun.

"Ústečtí celníci při prohlídkách kamenných obchodů a stánků v Hřensku a v Hoře sv. Šebestiána zajistili v průběhu těchto dnů celkem 749 kusů zboží, u kterého vzniklo podezření z porušení práva majitelů ochranných známek. Jednalo se o textilní výrobky (154 ks), dětské hračky (11 ks), parfémy (91 ks), WC osvěžovače (72 ks), batohy, kabelky, peněženky, opasky (61 ks), sluchátka (22 ks), zapalovače (13 ks) a herbicidní přípravky (325 ks)," vypočítala Petra Diriglová, zástupkyně mluvčího Celního úřadu pro Ústecký kraj. 

Zajištěné zboží putovalo do celních skladů, kde počká do skončení správního řízení. "Pokud se potvrdí podezření z porušení práva duševního vlastnictví a majitelé ochranných známek využijí takzvaný zjednodušený postup, bude dané zboží zlikvidováno celním úřadem na náklady držitele ochranné známky. Zároveň osobě, u které bylo zboží zajištěno, budou celním úřadem vyčísleny náklady spojené se skladováním zboží," vysvětlila Diriglová.

Kontrolní akce Dior se konala po celé České republice už na sklonku minulého týdne, v pátek a v sobotu. Podílelo se na ní více než 170 celníků ze všech celních úřadů.