„Paní se vracela domů trolejbusem. Vystoupila na Písečné u zdravotního střediska a pokračovala v cestě parčíkem u Městského ústavu sociálních služeb,“ přiblížila mluvčí Marie Pivková, za jakých okolností k přepadení došlo. „Tam ji pachatel doběhl a snažil se jí strhnout kabelku. Bránila si jí, ale jak se otočila, udeřil jí, strhl tašku a utekl,“ dokreslila Pivková.

Po pachateli v tuto chvíli pátrá policie, práci jí ale ztěžuje fakt, že ho žena nedokázala popsat. „Byla tma, takže na něj nemohla dobře vidět a navíc byla po tom všem v šoku,“ vysvětlila mluvčí. Po útoku ji převezli do nemocnice. Podle dobře informovaného zdroje utrpěla zlomeninu nosních kostí a další povrchová zranění na hlavě.

Zloděj si nakonec k významnější hotovosti nepřišel. V kabelce bylo jen tři sta korun, stravenky, mobil a doklady. Vše v celkové hodnotě tři tisíce šest set korun.

Za trestný čin loupeže mu hrozí dva až deset let pobytu za mřížemi.

Cítíte se na sídlištích bezpečně? Máte nějakou špatnou zkušenost? Hlasujte v anketě vpravo nahoře, nebo se podělte o svou zkušenost v diskuzi pod článkem.