K události došlo kolem půl druhé přímo v centru města - na náměstí 1. máje. „Kurýr zastavil svůj automobil v místě, kde je prodejna obuvi Baťa, a šel do zavazadlového prostoru pro zásilku. V tu chvíli k němu dovnitř vozu vstoupil pachatel a začal mu vyhrožovat zbraní,“ popsal přepadení mluvčí chomutovské policie Petr Procházka.

Kurýrovi PPL (expresní přeprava zásilek pro firemní klientelu) se naštěstí nakonec nic nestalo, skončil „pouze“ zavřený v autě. Lupič s penězi utekl. Zda pachatel své oběti vyhrožoval funkční a nabitou zbraní či jen maketou, v tuto chvíli kriminalisté nedokáží odhadnout.

Na chomutovské náměstí se po ohlášení přepadení sjelo asi pět policejních vozů. Pachatele se však přes veškeré úsilí policie, která ho okamžitě začala hledat v okolních ulicích, dopadnout nepodařilo. Podle svědků utíkal Revoluční ulicí směrem k soudu a pak po ulici Na Příkopech.

Podle získaného popisu bylo lupiči kolem 28let. Měl tmavší pleť, štíhlou, asi 185 centimetrů vysokou postavu a krátké vlasy. Byl zarostlý (měl strniště) a na čele akné.

Maskoval se mikinou s kapucí, kterou měl na hlavě, a černými slunečními brýlemi. Dále měl sobě černou látkovou bundu a černé kalhoty – kapsáče.
Policie vyzývá občany, kteří by mohli k osobě pachatele podat jakékoliv informace, aby se ozvali na linku 158.

V případě, že se muže podaří chytit, bude obviněn z trestného činu loupeže, za který mu hrozí 2 až 10 let vězení