„Zhruba v 7:20 hodin jsme včera dostali hlášení o přepadení pumpy v Chomutově. Maskovaný muž s pistolí požadoval od obsluhy peníze. Když je dostal, uprchl z místa neznámo kam," informovala Chomutovský deník policejní mluvčí Jaromíra Střelcová. Okolí pumpy a přilehlé oblasti začala ihned prohledávat pátrací policejní skupina z Chomutova. Zakuklenci se samopaly a psem pátrali až na Kadaňské ulici a v okolí restaurace Admirál.

„Pátrali především v horní části Chomutova. Viděl jsem i policejního psa. Zřejmě tím směrem lupič uprchl," informoval Chomutovský deník jeden z náhodných svědků, který nechtěl být jmenován. Okolo desáté hodiny dopolední policisté pátrání v terénu ukončili. „Nyní budou kriminalisté vyhodnocovat veškeré stopy. Popis pachatele zatím žádný nemáme," dodala mluvčí policie. Benzínová pumpa byla krátce po přepadení chvíli zavřená, ale brzy otevřela. Na dotazy novinářů dvě zaměstnankyně tvrdily, že k žádnému přepadení nedošlo, na jedné z nich ale byly stále vidět známky rozrušení. „Nezlobte se, ale tady se nic nestalo. Alespoň my o ničem nevíme," tvrdily svorně obě ženy za pultem.

Letos to není poprvé, co se benzinka na Chomutovsku stala terčem lupičů. V únoru si pachatel vybral čerpací stanici v Březně, kterou přepadli také v září minulého roku. Během loňského července zase došlo v Chomutově k přepadení trojky pošty. Muž zde přistoupil k přepážce, vyhrožoval bombou a požadoval peníze. Neuspěl a když pracovnice pošty zpnula alarm, vzal nohy na ramena. Policie ho však záhy dopadla. Čtěte více: Přepadení benzinky ve Březně: „Je to podruhé. Máme strach"

O podobných násilných trestných činech na Chomutovsku čtěte také: Lupiče z pošty dopadli. V únoru přepadl sázkovou kancelář

"Mám bombu," vyhrožoval lupič na chomutovské poště. Před alarmem utekl

Zfetovaný muž z Chomutovska přepadl za jízdy vlak

Muž vyhrožoval lidem smrtí. Doma měl dvě pistole