Vyšetřování probíhá vazebně. 37letému muži z Chomutovska hrozí až tříletý pobyt ve vězení za nebezpečné vyhrožování a výtržnictví.

„Těchto trestných činů se měl dopustit ohrožováním projíždějících vozidel zbraní, mířením na řidiče a dokonce i dvěma výstřely,“ popsala policejní mluvčí Miroslava Glogovská. „Ty naštěstí nesměřovaly proti žádným osobám, ale pouze do vzduchu. Nikdo tedy nebyl v důsledku tohoto jednání zraněn,“ ujistila.

Neobvyklé oznámení, že se v blízkosti Nechranické přehrady pohybuje muž se střelnou zbraní, přijali chomutovští policisté minulou středu, 25. září. Vydali se tam, najít se jim ho ale nepodařilo. Dopadli ho až druhý den. „Bylo to na základě provedeného šetření a místní a osobní znalosti,“ uvedla mluvčí.

Ilustrační foto.
Násilník vyhrožoval smrtí manželce i tchyni. Hrozí mu tři roky vězní

Po zadržení muže zajistili policisté i zbraň. Podle jejich zjištění se nejednalo o střelnou, ale expanzní zbraň, která nepodléhá registraci. Policie neupřesnila, o jaký typ mělo jít. Patří sem ale například volně prodejné vzduchovky, akustické, paintballové a airsoftové zbraně. Kromě toho zajistila také nůž, který měl mít podezřelý u sebe, když hrozil řidičům.

Vyšetřovatel podal po zahájení trestního stíhání podnět ke vzetí do vazby, který přijal státní zástupce i soudce. V sobotu byl tedy obviněný převezen do vazební věznice. „Za spáchání uvedených trestných činů hrozí dotyčnému u soudu až tříletý trest za mřížemi,“ uvedla Glogovská s doplněním, že se jedná o vyšší trestní sazbu. „Důvodem je skutečnost, že za výtržnosti na veřejnosti byl muž v nedávné době odsouzen. Kromě toho se trestného činu nebezpečného vyhrožování měl dopustit se zbraní,“ uzavřela.

Karel Gott na severu Čech
Zapomenutý dopis dívce Karel Gott v Chomutově odčinil hubičkou