Okresní soud byl znovu v obležení policistů. Na jeho podatelnu kdosi zavolal a oznámil, že je tam bomba.

Anonym s bombovou výhružkou už se ozval před třemi týdny, rovněž v pondělí před polednem. Jestli oba případy spolu souvisí, šetří policie. Konkrétní ale být nechce. "Vyšetřování probíhá, ale podrobnosti sdělovat nebudeme, abychom neohrozili vyšetřování," říká chomutovská policejní mluvčí Helena Mildorfová.

Jestli jde o totožného volající, neví ani na soudu. "Tentokrát to zvedla jiná pracovnice než minule," řekl Deníku předseda soudu Petr Šustr. Muž, který na podatelnu volal, mluvil přes šátek nebo přes ruku. V pondělí mu napoprvé nebylo rozumět, svoji výhružku musel zopakovat.

Pak už pracovnice soudu informovaly policii, která obě soudní budovy prohledala, ale žádnou výbušninu nenalezla.

Předseda soudu byl z další výhrůžky evidentně rozladěný. "To už snad ani není možné. Když si někdo usmyslí, bude nám sem volat každý den." Soud je pokaždé na více než dvě hodiny paralyzován. Pro přetížený chomutovský soud to znamená jen komplikace, jednání se musejí odročit, justiční stráž dovnitř nikoho nepustí. Když je někdo například po dvou letech čekání předvolán k projednání rozvodu, kvůli anonymu si na nové jednání musí počkat. Soudu také utíkají peníze. "Zaměstnanci v té době nepracují, ale mzdu jim platíme. Jsou to desetitisíce korun," popisuje přímou škodu předseda soudu Petr Šustr.

Policisté a strážníci uzavřeli ulici Na Příkopech a všechny přilehlé ulice. Soud a okolí byly uzavřeny skoro do 14 hodiny.

Pokud policisté volajícího dopadnou, hrozí mu vysoký trest. Loni podobný případ řešili v Brně. Muž, který se chtěl vyhnout jednání o opatrovnictví dítěte, nechal "bombou" celkem třikrát vyklidit justiční palác v Brně. Soudní senát ho pak poslal na 22 měsíců za mříže.