A pozor: pokud dokážete Jiřího Tkadlčíka napodobit a pošlete nám video nebo fotografie ze svého cvičení, můžete vyhrát ceny za 1500 korun! Více na konci tohoto článku.

Na sociální síti má zástupy fanoušků. Je víc sledovaný než olympijští vítězové. Jiří Tkadlčík je jedním z nejsilnějších mužů na světě. A právě tento strongman si pro čtenáře Deníku připravil další cvičení.

V exkluzivním videu nedojde jen na dřepy či kliky. Se zátěží u základních cviků lze totiž improvizovat. Vedlejší roli si tak zahrála také sotva pětiměsíční dcera Olivia, pes Thor i váleček na těsto.

Trénuj s hvězdamiZdroj: Deník/Hana Minářová„Buďte silní, věřte tomu, že tenhle stav za chvilku překonáme. Vezměte si z toho jen to nejlepší, protože nám to může přinést i něco dobrého,“ vzkazuje fenomén tuzemských silových sportů.

Úřadující mistr Evropy (a světový šampion z roku 2018) si sám musel udělat trochu jiný režim.
A hlavně…

„Člověk si najednou uvědomí, že ten sport zas až tak důležitý není. Třeba pro mě to bylo velké vystřízlivění,“ přiznává třicetiletý silák.

Má ale jasno, lidé by se v žádném případě neměli vykašlat na pohyb. 

„Když nejste profesionální sportovec, tak v podstatě všechno odcvičíte doma s vlastní váhou. Od základů, jako jsou dřepy nebo kliky, které se dají improvizovat – dřepy na jedné noze, kliky na jedné ruce. Najít si nějakou hrazdu nebo strom, dát si nějaké shyby,“ dodává Tkadlčík.

Další díl projektu Trénuj s hvězdami vyjde zítra - ve středu 15. dubna. Cvičení povede náchodský fotbalista Petr Schwarz, který působí v polské nejvyšší soutěži.

A tady na odkazech níže si můžete připomenout předchozí díly: precizní angličáky s triatlonistou Petrem Vabrouškem, posilovací cvik motoristické závodnice Olgy Roučkové, domácí bruslení na prkně v tlustých pletených ponožkách v podání Martiny Sáblíkové nebo pinkání s toaleťákem, které ukázal volejbalový exprezentant Jiří Popelka.

Ceny do soutěže Trénuj s hvězdamiZdroj: Deník/Hana MinářováDokážete cvičit jako známí sportovci? Zapojte své tělo a vyhrajte zajímavé ceny! Natočte humorné video a sdílejte ho v naší facebookové skupině mujzivotsesportem.cz. Nebo se vyfoťte a pošlete svůj snímek na e-mail: trenuj@denik.cz. Na konci každého týdne vybere redakce Deníku dva čtenáře, které odměníme cenami v hodnotě 1500 Kč.