Pomocí techniky může podávanou dávku inzulinu okamžitě snížit nebo zvýšit. „Mobilní pumpa je pro mě lepší v tom, že mě nikdo nevidí, jestli se dívám na sociální sítě nebo si přidávám dávky na pumpě. Režim také dokáže vypočítat, kolik si mám dát inzulinu před jakým jídlem, což je pro mě lepší a flexibilnější,“ popsal hoch.

Díky mobilní pumpě si nyní nemusí tak často píchat injekce. „Když jsme třeba jeli v autě, muselo se kvůli mě zastavovat,“ vysvětlil Benjamin.

Zdroj: Youtube

Podle jeho ošetřující lékařky Kláry Hájkové z pediatrické kliniky Fakultní nemocnice Brno se jedná o další posun v léčbě diabetu. „Hlavně pro nevidomého chlapce je velkou pomocí. Toto zařízení velice zásadně omezí počet vpichů do těla. Terapie pomocí inzulinové pumpy stojí na pomyslném vrcholu léčby cukrovky,“ sdělila Hájková.

Zaučit Benjamina k ovládání pumpy bylo náročnější než u běžných pacientů. „Ve výsledku se ale vynaložené úsilí bohatě vrátí spokojeností a lepší kvalitou léčby. Benjamin je zářný příklad toho, že když je člověk motivovaný, neexistují pro něj překážky,“ uvedl Petr Vrchota z firmy MTE, která zařízení vyvíjí.

Vizualizace areálu Nová Zbrojovka v brněnských Židenicích.
Novou Zbrojovku zkrášlí moderní park. Prohlédněte si ho ve videu