„Mé obvinění se týká pouze jedné zakázky na rekonstrukci fasády (zateplení, odvodnění, omítky) objektu, v němž je umístěna restaurace Tajga, medúzárium či hlavní pokladna ve výši 1 138 233 korun,“ uvedla na pravou míru. „Tato věc je zcela oddělena a nijak nesouvisí se skutky, ze kterých jsou obviněni političtí představitelé. Nebyla jsem obviněna z přijetí jakéhokoli úplatku a vyšetřováním nebyla vyčíslena ani žádná škoda,“ doplnila.
Práce na objektu, ve kterém je restaurace Tajga, hlavní pokladna a oblíbené medúzárium, probíhaly od května do června loňského roku. Zahrnovaly zateplení a odvodnění fasády, objekt se upravoval i uvnitř. Zakázku získala jirkovská společnost Rocknet, která nabízela, že ji odvede v ceně 1 138 233 korun bez daně z přidané hodnoty. Z dodatku smlouvy je patrné, že konečná cena díla byla posléze navýšena o 62 333 korun na konečných 1 200 566 korun. V dodatku je navýšení vysvětleno nefunkčním odvodem dešťové vody, na který se přišlo až po uzavření smlouvy.
Ředitelka zooparku je v souvislosti s touto zakázkou viněna ze zjednání výhody při zadávání veřejné zakázky. „Věře Fryčové je kladena za vinu manipulace s jednou zakázkou, kterou zadával zoopark. Hrozí jí dva až osm let odnětí svobody,“ uvedl státní zástupce Jan Svoboda. K jak vysoké škodě mělo dojít, neupřesnil.
Na trojici hlavních obviněných uvalil chomutovský soud vazbu. Týká se primátora Chomutova Marka Hrabáče (ANO), dnes již odvolaného ředitele Správy a údržby silnic Ústeckého kraje Libora Tačnera a jirkovského podnikatele a majitele společnosti Rocknet Ladislava Šmucra. Primátorovi hrozí až 12 let odnětí svobody za údajné zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, přijetí úplatku, zkrácení daně a ze zneužití pravomoci úřední osoby.