Ocenění Žena regionu 2012 převzala v pondělí 27. srpna v lounském hotelu Caramell Zdeňka Mocňáková, předsedkyně okresní organizace Svazu tělesně postižených (STP) v Lounech. Hlavními partnery prestižní celorepublikové soutěže jsou společnosti Kapitol, a. s., za níž cenu v Lounech předával vrchní ředitel a vedoucí obchodního zastoupení v Novém Boru Milan Hujsl, a VltavaLabe Press, a. s., která je vydavatelem regionálních Deníků.

O titul Žena regionu 2012 se mohly ucházet ženy, kterým se podařilo dosáhnout vynikajících výsledku v jedné ze čtyř kategorií: podnikání, politika a veřejná správa vzdělávání, věda a výzkum zdravotnictví a charitativní činnost umění, kultura a sport.

Příspěvky se mohly týkat i žen, které společnost finančně nebo morálně nedoceňuje za práci nebo aktivity, při nichž dokážou skloubit veřejný a rodinný život. Cílem je představit tyto ženy široké veřejnosti, přitáhnout pozornost k jejich aktivitám a vyjádřit jim veřejné uznání. Hlasy jim posílali čtenáři regionálních Deníků a zpravodajského portálu denik.cz.

Zdeňka Mocňáková je získala za dlouhodobou práci pro zdravotně znevýhodněné. „V STP působím 25 let, podřídila jsem tomu soukromý i rodinný život. Kéž by můj úspěch v soutěži přinesl štěstí pro financování našich aktivit," doufá vozíčkářka, která se podle slov jejích kolegyň velmi nerada chválí.