„Na internetu je spousta cvičení, kde poskakují mladá děvčata, vyhazují nohy do výšky a podobně. To je pro starší lidi nepoužitelné. Já ukazuji cviky, které se dají zvládnout i v pokročilém věku,“ říká. Cvičením chce inspirovat hlavně seniory a všechny, kteří mají zdravotní problémy spojené s pohybovými omezeními. „Mnozí takoví lidé jsou závislí na lécích utěšujících bolest, jsou ve špatném psychickém stavu. Cvičení je zásadní pro to, aby se svaly udržovaly v určité síle. To dopomůže vést aktivní život,“ vysvětluje. „Hlavní je začít. A pak si pomalu přidávat. Stačí cvičit patnáct minut denně. Je třeba se na to ale soustředit,“ dodává.

Jarmila Hokrová ze Žatce pravidelně cvičí. Založila skupinu Babička v kondici.Zdroj: Se svolením Jarmily HokrovéVidea ze svého cvičení natáčí zhruba rok. „Když jsem měla sto sledujících, řekla jsem si, že to má smysl. Mám radost, že to lidi baví, že je inspiruji a alespoň dle komentářů to mnohým pomohlo. To mě povzbuzuje. A mě to udržuje v kondici, mám motivaci, abych cvičila já sama,“ říká. K natáčení videí nepoužívá žádnou zvláštní techniku. „Postavím mobil na stojáka a točím. Ukazuji jednotlivé cviky a přidávám komentář, aby lidé věděli, jak cvičit správně a na jaké chyby si mají dát pozor,“ přibližuje.

Objekt mezi Žatcem a Bezděkovem zřejmě najde nové uplatnění.
Objekt u Bezděkova čeká nové využití. Vyrábět se tam má dnes žádané zboží

Se zdravotními problémy se Jarmila Hokrová potýkala odmalička, v dětství podstoupila devět operací. „Některé se podařily, jiné ne. Tehdy doktoři nevěděli, jak se moje diagnóza léčí, učili se na mně,“ sděluje s dnešním nadhledem. Dlouhé roky pracovala na žatecké radnici, ve 45 letech ale odešla do invalidního důchodu. Nyní má na třech kloubech totální endoprotézu. Cvičení je pro ni důležité, aby mohla vést aktivní život s vnoučaty. „Cvičit budu, dokud budu moct,“ říká.

Lidé ze Žatce a okolí Jarmilu Hokrovou znají jako výživovou poradkyni. Této činnosti se věnuje pořád. Co se týká cvičení, sama sebe nazývá poučeným laikem. „Předvádím, co jsem se naučila v nemocnicích, lázních a na rehabilitacích,“ přibližuje. Videa z lekcí vydává každé pondělí.