Černý scénář už se naplnil ve Ski areálu Mezihoří. Ačkoli jeho provozovatelé doufali, že definitivní tečkou za sezonou bude maškarní rej v sobotu 14. března, ukončit provoz museli už v neděli 8. března. „V důsledku vysokých teplot během víkendu došlo k výraznému úbytku sněhu zejména v horní části sjezdovky. Museli jsme proto ukončit provoz lyžařského areálu. Dobrou zprávou ovšem je, že na kopci máme stále dost sněhu, takže zájemci mohou i v následujících dnech využít naše sjezdovky alespoň k bobování a sáňkování," vysvětlil Jaroslav Toman z mezihořského areálu.

Ve střediscích Pyšná a Alšovka nedaleko Měděnce se zatím ukončení sezony brání. V Pyšné panují podle Tomáše Procházky z místního areálu stále dobré podmínky pro lyžování, a to na malé sjezdovce a v dětském skiparku. Bez omezení se ale provoz neobejde, až do pátku funguje pouze večerní lyžování. „V případě, že bude mít zájem o lyžování skupina nejméně osmi lyžařů, zajistíme provoz i přes den," upřesnil Procházka. „Otevřeno budeme mít určitě do víkendu, potom uvidíme podle počasí. Ale mělo by se ochladit a i sněžit," dodal.

Také ve ski areálu Alšovka jsou sjezdovky denně upravované a v každodenním provozu, tedy od 09:00 do 16:00 hodin. „Vzhledem k vysokým teplotám i přes noc je noční lyžování omezeno pouze na pátek a sobotu. Jinak ale bude otevřeno, dokud to půjde," řekl Vladimír Klíma ze ski areálu.

Zcela bez omezení funguje Skiareál Klínovec, který stále nabízí skvělé podmínky pro alpské i klasické lyžování. Upraveno je více než 18 kilometrů sjezdovek všech obtížností. V provozu jsou všechny lanové dráhy, v miniareálu vleky F, G a pojízdné pásy v dětském parku u Huga. Až do soboty 14. března návštěvníci mohou využít každý den večerní lyžování, a to od 16:00 do 21:00 hodin na sjezdovce Pod Zámečkem. Vyznavačům klasického lyžování jsou k dispozici všechny běžecké stopy v okolí Klínovce. „Pokud nás neohrozí déšť, mohli bychom, byť asi v omezeném provozu, fungovat až do 15. dubna," odhadl Aleš Svačina z klínoveckého areálu.