Dočkáme se změny nebo opět vyhraje v posledních letech bezkonkurenční Simona Baumrtová?  O výsledku ankety budou opět spolurozhodovat čtenáři Chomutovského deníku. Anketa má šest kategorií: jednotlivci a kolektivy dospělých, jednotlivci a kolektivy mládeže, Masters (veteráni nad 35 let) a kategorii Trenér. O vítězi rozhodne několik subjektů: čtenáři Deníku, sportovní redaktoři, výkonné výbory okresních sportovních sdružení, předsedové tělovýchovných jednot a okresních svazů. Všechna pořadí se poté sečtou a výsledkem bude konečný žebříček ankety za rok 2017.

Sportovní hvězda

Zcela sami pak čtenáři Chomutovského deníku rozhodnou o vítězi kategorie „Sportovní hvězda čtenářů“. Konečné pořadí určí jen hlasy, které dojdou na hlasovacích kuponech. Vypsaní sportovci podle počtu míst v jednotlivých kategoriích budou od prvního místa ohodnoceni deseti, devíti, …, až jedním bodem, u kolektivů tří až jedním bodem. Nominace sportovců, sportovních kolektivů a hlasovací kupony budou v Chomutovském deníku vycházet během měsíce ledna 2017. Na kuponu prosím pečlivě vyplňte všechny údaje a odevzdejte jej v redakci Chomutovského deníku v Nerudově ulici (stačí vhodit do schránky v přízemí) nejpozději do soboty 31. ledna (včetně) nebo zašlete na adresu Chomutovský Deník, Nerudova 957, Chomutov 430 01. Kupony došlé poštou musí mít nejpozdější datum podání také 31. ledna 2017.Hlasovat můžete neomezeně, ale počítat se budou pouze originální kupony z novin. Slavnostní večer ankety „Nejúspěšnější sportovec Chomutovska roku 2017“ se uskuteční v pondělí 12. února 2018 v Městském divadle v Chomutově.

Kolektivy dospělí

Jablička Chomutov (malá kopaná). Trojnásobný vítěz memoriálu J. Svobody pořádaný CHLMF, vítěz letního turnaje v Březenci, letního turnaje GAMA CUP. 3.misto v mostecké lize malé kopané a 2.misto na mezinárodním futsalovém turnaji PRAGA CUP.
Piráti Chomutov (hokej). Podruhé za sebou v novodobé historii postoupil A-tým Pirátů do extraligového play-off, které odstartoval dvěma vysokými domácími porážkami. Jenže mužstvo se oklepalo a došlo premiérově v historii až do semifinále nejvyšší soutěže, což znamenalo konečné čtvrté místo a třetí nejlepší výsledek v historii klubu.
Florbal Chomutov muži. Vítězové Národní ligy zápas 2016/2017 a postupující tým do 1. ligy mužů (druhá nejvyšší soutěž ČR).
Florbal Chomutov ženy. Hrají 1. ligu (druhá nejvyšší soutěž ČR), kde momentálně patří do horní poloviny tabulky.
FC Atletico Chomutov A (futsal). V poslední sezóně se stal A-tým mistrem Krajského přeboru Ústeckého kraje a v kvalifikaci si zajistil postup do Divize A, dále se pak dostal do semifinále poháru Ústeckého kraje.
FC Atletico Chomutov B (futsal). B-tým se stal vícemistrem okresního přeboru Most a zajistil si postup do Krajského přeboru Ústeckého kraje.
FC Baník Chomutov (futsal). 6.místo ve 2.české lize, nejlepší futsalový klub v okrese.
BK Levharti Chomutov – muži A (basketbal). Na konci minulé sezony muži postoupili do Severočeské ligy, kde jsou momentálně druzí s ambicemi na prvenství a postup do celostátní 2. ligy. 

Jednotlivci dospělí

Simona Baumrtová (plavání, TJ Slávie Chomutov). Finalistka MS v Budapešti, kde skončila sedmá na 100 znak v novém českém rekordu, 5. na ME v Kodani na 100 znak, devátá na 200 znak, mnohonásobná mistryně ČR, česká rekordmanka. 
Tomáš Franta (plavání, TJ Slávie Chomutov). Senzačně devátý na ME dospělých na 100 znak, kde v novém českém rekordu atakoval postup do finále. Mistr ČR, neporažený na znakových tratích, držitel českých rekordů dospělých na 50 a 100 znak. 
Artur Omarov (zápas řeckořímský CZECH WRESTLING Chomutov). 8. místo na ME 2017 v Novém Sadu, 1. místo na turnaji světové série United World Wrestling v Záhřebu, 23. místo na MS 2017 v Paříži.
Patrik Herčzík (kulturistika, TJ Sport Comutov).  Mistr ČR v kategorii physigue mužů do 178 cm., absolutní vítěz v physigue mužů. 4. místo na ME v kategorii physigue mužů do 179 cm. 3. místo na MS v kategorii physigue mužů do 179 cm. 1. místo Na IFBB DIAMOND CUP MILANO a absolutní vítěz v physigue mužů. Jako druhý physigue ČR získal IFBB ELITE PRO profesionální kartu. Na IFBB ELITE PRO v Miláně získal 5. místo v profesionální divizi physigue mužů. 

Patrik Gedeon (fotbal FC Chomutov). Obounohý defenzivní záložník se schopnostmi lídra. Chomutovský odchovanec hrál v reprezentaci a předních našich klubech (Slavie, Dukla) a působil i v zahraničí. Nyní kapitán FC Chomutov.