Původně ale zadrželi policisté tři podezřelé, dokonce hned v pondělí 1. února večer na Vysočině.

„Muž byl obviněn ze zločinu vraždy a dívka z provinění vraždy ve formě účastenství. Dívce za uvedené jednání hrozí trest odnětí svobody až do výše 10 let a obviněnému do výše 20 let. Na muže policejní vyšetřovatel podal podnět k návrhu na vzetí do vazby,“ informovala policejní mluvčí Veronika Hyšplerová

Nakonec se ukázalo, že dívka nebyla dcerou, jak se sousedé zavražděné seniorky domnívali, ale vnučkou a že svého přítele k vraždě v podstatě navedla. Policie ale vzhledem k věku nezletilé dívky pouze upřesnila, že nejpravděpodobnějším motivem k vraždě byly dlouhodobé rodinné problémy. Svědkové ze vchodu si mysleli, že v tom třeba byly peníze. „No každopádně vyšetřování trvalo docela dlouho, ještě večer tu policie prohledávala všechny kontejnery, asi hledali tu vražednou zbraň, nebo další důkazy,“ shodli se místní.

Dům v Krásném Březně, kde měla násilně přijít o život 61letá žena
V Krásném Březně zavraždili seniorku. Místní podezřívají její dceru

Vražda jednašedesátileté seniorky Krásné Březno šokovala. Hned v pondělí dopoledne, kdy ji našli v jejím panelákovém bytě v ulici Doktorky Horákové mrtvou, se vynořila řada dohadů. „Já jsem přijel z práce a vyšetřování a všechno okolo toho už bylo v plném proudu. Stalo se to ve vedlejším vchodu, oběť jsme samozřejmě vůbec neznali. Ale tady mezi lidmi koluje, že nějaká holka s klukem a snad ještě nějakým svým kamarádem měli zabít svoji mámu. Hrozné,“ líčil v úterý jeden z místních lidí, který si přál zůstat v anonymitě.

Letos je to už podruhé, co místní narazili na vyšetřovatele a koronera. Lidé z okolí Doktorky Horákové si vraždu zaměnili s náhlým úmrtím seniora v Žežické ulici, která je jen o pár metrů dál, nějakých pět až deset minut cesty pěšky. Stalo se to 24. ledna a už od sedmi hodin ráno tu stálo auto koronera.

Ostatně, nejhorší zločiny na Ústecku posledních let se staly začátkem roku. Vražda téměř celé rodiny v chatové kolonii v Českém Újezdu z 8. ledna 2018, únos a nejspíš vražda třináctileté školačky Michaely Muzikářové z 11. ledna o rok dříve, které dosud nebyly uspokojivě vysvětleny a ostatky děvčete nalezeny.