Od 10 do 18 hodin se mohou její návštěvníci těšit prakticky na všechno, co k předvánoční atmosféře patří. Akci pořádá občanské sdružení Stopy a Základní umělecká škola v Lounech, která si vzala na starost celý kulturní program.

Kultura v režii umělecké školy

„Ten zahájí svým vystoupením v 11 hodin jazzový orchestr Big band Milana Bitnera. Účinkovat pak budou pěvecké sbory ZUŠ Louny Pastelka, Carmen, Sboreček, Iluze, Twisty VoIs, Morgan a další. Diváky jistě zaujme výstava betlémů, které budou zapůjčeny ze ZUŠ Louny, ZUŠ Postoloprty, ZUŠ Chomutov, od Klubu seniorů Louny a ze soukromých sbírek. Uvidíte i betlém v životní velikosti, který je vyroben technikou slámování," přiblížila část bohatého programu Jindřiška Riedlová.

ZUŠ Louny také vydala vánoční CD. „Jestli si pamatujete, o Velikonocích jsme na statku křtili medvíďata, nyní medvíďata pokřtí naše vánoční CD České Vánoce," vypíchla ředitelka ZUŠ přichystanou divácky atraktivní chvilku.

Učitelé projektu Předkolečka předškoláků pozvali do školy společně s dětmi i jejich rodiče vymodelovat z hlíny netradiční vánoční ozdoby. Z těchto prací vznikla vánoční výstava, kterou návštěvníci statku druhou prosincovou sobotu uvidí.

Přineste mňamky, můžete vyhrát!

A teď zpráva pro všechny, kdo si věří v kuchyni na tradiční vánoční pochoutky. Ve Skupicích mohou vyhrát ti, kdo v sobotu 13. prosince v době od 10:00 do 12:00 hodin na Statek Pohoda přinesou spolu s receptem vánočku, rybí polévku nebo bramborový salát.

U všech soutěžních jídel musí být přiložen recept a musí být viditelně označeny jménem výrobce, kontaktem a u dětí rokem narození. Věková hranice soutěžících není omezena.

Polovina výrobku je určena pro degustaci porotou a druhá polovina zůstane na statku vystavena až do konce celé akce. Výrobky předané do soutěže jsou nevratné.

Bližší informace o soutěži i o celé akci najdete na www.stopy-zs.cz. Do slosování o ceny budou zařazeni všichni, kdo do Skupic dorazí a vyplní přihlášku.

Sklářská dílna, domácí jídelníček

Pro návštěvníky akce budou jistě zajímavé i ukázky práce studentů dvou středních škol. „Výtvarné a řemeslné dílny připraví pro návštěvníky SUPŠS Kamenický Šenov Škola skla a světelného designu. Zájemci si budou moci sami vyzkoušet práci se sklem rytí skla, lepení skleněných figurek a stříkané tetování airbrushem.

Druhou školou, která se bude prezentovat, je Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD, Žatec, s.r.o. Bude zajišťovat občerstvení domácím jídelníčkem. Barmanskou a kuchařskou vánoční show předvedou žáci oboru kuchař číšník, mezi nimi i juniorský vicemistr České republiky ve Flairu za rok 2013," zve Jindřiška Riedlová.

Projekt České Vánoce na statku podpořily Ústecký kraj, Státní fond kultury ČR a Město Louny.

Program na Statku Pohoda - 13. prosince

Výstava betlémů

Na výstavu budou zapůjčeny betlémy ze ZUŠ Louny, ZUŠ Postoloprty, ZUŠ Chomutova a ze soukromých sbírek. Největší je betlém slámovaný v životní velikosti.

Kulturní program

Účinkují: pěvecké sbory ZUŠ Louny Pastelka, Carmen, Sboreček, Iluze, Twisty Vois, Morgan a další.

Křest CD „České Vánoce" Vánoční CD vydává Základní umělecká škola Louny. Kmotrem bude medvěd Jaromíra Káni.

Tvůrčí dílny pro děti

Výtvarné a řemeslné dílny SUPŠS Kamenický Šenov Škola skla a světelného designu rytí skla, lepení skleněných figurek a stříkané tetování airbrushem.

- malování perníčků

- výroba vánočních ozdob

- malování keramiky a hrníčků

- ukázka výroby adventních věnců

Čistírny odpadních vod Hydroclar, s.r.o. konzultace pro zájemce

Jízda na koních

Keramický jarmark

Losování o ceny

Soutěž o nejlepší vánočku, rybí polévku a bramborový salát

Barmanská a kuchařská vánoční show!

Občerstvení domácí jídelníček zajišťuje Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD, Žatec, s.r.o.

Program bude ukončen vypouštěním lampionů přání

Dobrovolné vstupné

Informace: www.stopy-zs.cz