"Tak velký zájem jsme ani nečekali, přišlo hodně lyžařů, ale přijeli se lanovkou svézt i lidé bez lyží," řekl dnes ČTK vedoucí areálu Jindřich Holinger. Provoz ve středisku je zatím jen omezený, a tak se lidé vozí zadarmo.

V areálu využívají mrazivého počasí a sněhová děla jedou ve dne v noci. "Systém ale jede tak na 75 procent, protože je málo vody, dva měsíce nepršelo," přiznal Holinger. Přesto by se podle něj už od středy měly otevřít další sjezdové tratě. "Pak se bude za lanovku platit," poznamenal. Slavností otevření nové lanové dráhy je naplánováno na příští pátek.

Omezený je zatím také provoz ve Sport areálu Klíny, přesto i tam bylo o víkendu rušno. "Jezdí hlavně lyžařské školy, v pondělí a úterý se ale lyžovat nebude, protože potřebujeme rozhrnout ty hory sněhu, které jsme vyrobili," řekl Josef Dlouhý ze střediska. Od středy by se měly i v Klínech rozjet další tratě. "Jen na běžky to moc není, přírodního sněhu napadly tak tři centimetry, bez umělého zasněžování by nebylo na čem lyžovat," dodal.