V pátek už se zdálo, že množství prachu klesne k hranici 50 mikrogramů na metr krychlový, v sobotu dopoledne ale znovu vystoupala na dvojnásobek. Během dneška zase pomalu klesá, ale okamžité koncentrace se pohybují mezi 80 a 100 mikrogramy na metr krychlový, takže rychlé zlepšení se očekávat nedá. Podle mapy Českého hydrometeorologického ústavu je na tom nejhůř přímo Chomutov. Kvalitu ovzduší tu v neděli ráno označili za "špatnou", jinde v kraji byla nejhůř "vyhovující" (třeba v Tušimicích či sousedním Mostě).

V ostatních částech kraje ji meteorologové hodnotí převážně jako uspokojivou. Smogová situace ale pro kraj stále trvá. Motoristé by dnes měli jezdit opatrně, dopravu mohou komplikovat mrznoucí srážky.

Dálnice D8, ostatní hlavní tahy i silnice nižších tříd jsou holé suché a vymrzlé. Na silnicích III. tříd v Krušných hor jsou zbytky rozbředlého sněhu. V Ústeckém kraji bude přes den zataženo, četnější srážky budou hlavně večer. Podle meteorologů přechodně hrozí déšť se sněhem i mrznoucí srážky. Nejvyšší denní teploty budou mezi minus čtyřmi a minus jedním stupněm Celsia.