„Konopnyshop.cz otevřel v ulici Masarykova 4. dubna konopnou apatyku," potvrdil Jiří Stabla z Carun Pharmacy. Tým odborníků má za úkol nejen konopné prostředky nabízet k prodeji, ale rovněž vzdělávat a informovat o konopí a jeho zdravotních účincích veřejnost. Další rozšíření lékáren tohoto druhu do severních Čech bylo možné díky schválení „konopného" zákona, který posvětil Senát České republiky.

Apatyka nabízí osvědčené výrobky

V konopné lékárně v Litoměřicích se bude prodávat rozsáhlé spektrum konopných produktů určených k prevenci i takových, jež jsou odborníky doporučované ke zmírnění příznaků řady nemocí. O léčivé síle konopí jsou zástupci firmy Konopnyshop.cz hluboce přesvědčeni.

„Naším cílem je vrátit prostředky z konopí zpět do běžného života všech lidí. Léčba konopím pomáhá vyřešit řadu zdravotních problémů díky účinným cannabinoidům. Lidé to pomalu začínají chápat a zbavovat se zbytečných předsudků. Tyto látky se v přírodě vyskytují pouze v rostlinách konopí," uvádí hlavní důvody otevření Jiří Stabla s tím, že současné zlegalizování konopí k léčebným účelům je správným krokem k tomu veřejně uznat tuto bylinu, tedy konopí, jako právoplatný lék.

Další lékárny jsou v jiných krajích

Další z konopných lékáren vznikla podle slov Jiřího Stably díky zahájení provozu první konopné lékárny na navštěvovaném a strategickém místě v Obchodním centru Letňany v Praze. Následovala lékárna v Českých Budějovicích na náměstí Přemysla Otakara II.

„Otevření prvních konopných apatyk se dostalo do širšího povědomí a vyvolalo zájem o otevření lékáren na jiných místech v Česku. Doposud taková lékárna v severních Čechách chyběla a myslím, že Litoměřice tím získají na známosti," míní Jiří Stabla.

Sortiment s výtažky konopí je bohatý

Vedle konopné kosmetiky a prostředků z léčivého konopí budou v prodejně k mání také potravinářské produkty značky Carun, do kterých patří konopné semínko. Nebude chybět ani konopná mast Carun jediný zdravotnický prostředek v Česku doporučovaný při léčbě kožních potížích jako jsou lupénka, akné, opruzeniny, opary, ale i na odřeniny, popáleniny, bodnutí hmyzem či léčbu bércových vředů. Dále konopný olej a konopné mýdlo a mnoho dalších výrobků.

Pomoc při léčbě mnoha nemocí

Konopí a produkty jako mast, krém či olej pomáhají podle odborníků při léčbě desítek nemocí. Konopný výtažek se řadí mezi nejúčinnější, nejlevnější a dokonce nejšetrnější léky na zmírnění příznaků rakoviny. Vysoký potenciál má při léčbě cukrovky a na úrazy a popáleniny. Konopí nemá nežádoucí účinky jako farmaceutické léky a doposud nebyl zaznamenán jediný případ úmrtí po jeho užití.

Užitečné informace

Prodejna Konopnyshop.cz
Adresa: Masarykova 552, Předměstí, Litoměřice 412 01
Otevírací doba: pondělí - pátek od 8.30 do 17.00 hodin, sobota - neděle zavřeno
Více informací na: www.konopnyshop.cz.

TIP:

Konopné mléko

Potřebujeme:
100 g loupaných konopných semínek Carun
25 g mandlí
1 až 2 čajové lžičky skořice (není nutná)
kapka přírodního vanilkového extraktu

Postup:
Konopná semena Carun a mandle namočte na 24 hodin do čtvrt litru vody. Nic se nevaří. Směs dobře rozmixujte v kuchyňském mixéru. Přidejte další čtvrt litru vody. Ochuťte podle vlastního uvážení maximálně dvěma lžičkami skořice a kápněte extrakt z vanilky. Mléko vydrží dva až tři dny.

Konopný dort s meruňkami

Potřebujeme:
110 g sušených meruněk, nasekaných a namočených přes noc ve vodě
75 g rozmačkaného tofu
75 g mletých mandlí
75 g mletých lískových oříšků
100 g loupaných konopných semínek Carun
50 g slunečnicových semen
30 g restovaných konopných semen Carun
20 g sezamových semínek
25 g dýňových semínek
25 g jemně sekaných lískových oříšků
10 g máku
90 g rozinek
1 čajovou lžičku vanilkové esence

Postup:
Vymažte kulatou dortovou formu a vyložte ji papírem na pečení. Všechny suché přísady vyjma rozinek promíchejte. Meruňky a šťávu, v níž byly namočené (maximálně 250 ml), dobře rozmixujte s vanilkou. Vzniklou kaši přidejte k tofu, rozinkám a suché směsi a vypracujte lepkavé těsto. Vložte ho do formy a dobře upěchujte. Přikryjte papírem na pečení, zatižte závažím a na celý den či přes noc dejte chladit.
Vyndejte z formy a vložte obráceně na podnos. Ozdobte podle libosti meruňkami nebo ovocem a podávejte s konopným jogurtem, čokoládovou pěnou a navrch nasypte třeba loupaná konopná semínka.

Konopná tortilla

25 g konopné mouky
75 g kukuřičné mouky
750 ml teplé vody
špetka soli (není nutná)

Postup:
Smíchejte konopnou a kukuřičnou mouku se solí v misce. Pomalu přilévejte vodu a vypracujte hladké těsto. Minimálně půl hodiny nechte odstát. Rozdělte ho na čtyři díly a z nich na dobře pomoučeném vále vyválejte placky zhruba 12 centimetrů v průměru. Rozehřejte pánev a opečte na ní placky dozlatova (z každé strany zhruba minutu). Pokud se těsto trhá, přidejte polévkovou lžíci mouky.
Podávejte se zeleninou a s chilli papričkami nebo pečenými fazolemi.

Pečený česnek s konopnými semeny

Potřebujeme:
9 stroužků česneku
9 oliv
2 vrchovaté čajové lžičky konopných semen
šťávu z půl citronu
1 polévkovou lžíci panenského olivového oleje
Všechny přísady vložte do nádoby a přikryjte alobalem. Pečte 30 minut v troubě při teplotě 150°C. Podává se jako předkrm.