VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Soutěž Rozjezdy 2012 už má v kraji vítěze

Ústí nad Labem - Do soutěže Rozjezdy 2012 se přihlásilo 360 projektů z celé České republiky, ať už rozjetých firem nebo jen klíčících nápadů.

13.7.2012
SDÍLEJ:

Vítězové krajského kola soutěže Rozjezdy 2012, kterou pořádá společnost T-Mobile Czech Republic. Zleva Vendula Peřinová, Hedvika Štastná a David Bíróczi, Kateřina Langová.Foto: Markéta Kaclová

Z Ústeckého kraje se sešlo 22 projektů, z nichž šestičlenná odborná porota vybrala finálovou desítku. O co v soutěži pořádané společností T-Mobile Czech Republic ( a jejímž mediálním partnerem je Deník) vlastně jde?

O podporu začínajících podnikatelů. „Určena je všem, kteří chtějí podnikat, mají konkrétní podnikatelský záměr a nemají živnostenský list, a zároveň i těm, kteří se již do podnikání pustili a nepodnikají déle než 12 měsíců. Do soutěže tedy vždy uvítáme i ty, kteří se zúčastnili minulého ročníku," sdělila mluvčí projektu Markéta Kaclová.

Nejdřív na seminář, pak k porotě

A ve středu 11. července se v v ústeckém Clarion Congress Hotelu rozhodlo o vítězi regionálního kola. Ještě předtím než si autory projektů, které postoupily do finále, porota jednotlivě začala zvát, proběhl pro ně i ostatní zájemce seminář o základech marketingu, podnikatelském myšlení nebo založení živnosti.

Jak Markéta Kaclová uvedla, o podporu podnikání je velký zájem. Zejména mezi mladými lidmi s nápady, ale bez patřičných zkušeností a často i bez kapitálu. Pokud mají štěstí a svým projektem zaujmou, může je soutěž vyhoupnout mezi úspěšné podnikatele.

Kdo z Ústeckého kraje zaujal nejvíc? David Bíróczi z Arnoltic na Děčínsku s projektem s názvem „Czech Homestays". Porotě se totiž nejvíce líbila cestovní agentura, která bude zprostředkovávat ubytování v českých domácnostech.

Vítěz věřil, že bude úspěšný

„Do přípravy jsme investovali hodně času a práce, a lhal bych, že jsem nevěřil v jednu z prvních tří příček," řekl Deníku vítěz. První místo v krajském kole Rozjezdů 2012 mu přineslo podporu do podnikání v celkové hodnotě 250 tisíc korun.

„Proč jsme se do soutěže do soutěže Rozjezdy 2012 přihlásili? Aby o nás bylo slyšet!" nerozmýšlel odpověď David Bíróczi, který do Ústí nad Labem přijel s kolegyní Hedvikou Šťastnou, s níž při vyhlášení výsledků společně převzal certifikát za první místo.

„První rok budeme oslovovat a přesvědčovat rodiny, že jde o dobrý nápad, a zapojí-li se, bude to mít pro ně přínos," reagoval na otázku, jaký krok je při realizaci podnikatelského záměru nyní nejdůležitější.

Druhý v krajském skončil projekt Venduly Peřinové „Refurnish", který chce vdechnout zapomenutým kusům nábytku nový život. Třetí místo obsadil projekt Kateřiny Langové „LIPOVKA.art teplice" na prodejní galerii doplňující kavárnu v centru lázeňského města. Podpora každého z těchto dvou projektů má výši 70 tisíc korun.

A nyní o vítězných projektech podrobněji.

První místo: Czech Homestays

„Cílem projektu Czech Homestays je vytvoření fungující cestovní agentury, která bude zprostředkovávat ubytování v českých domácnostech. Tento způsob ubytování je ve světě běžný, v ČR tento segment téměř neexistuje. Výhodou tohoto typu ubytování je zejména autentický cestovní zážitek, který účastníkům umožní poznat skutečný život místních obyvatel, ochutnat pravou domácí stravu, navázat přátelství s ubytovateli a hlavně zachovat si vzpomínky, na které nikdy nezapomenou. Zájemci o ubytování na našich webových stránkách vyplní dotazník, my během 24 hodin jeho požadavek zpracujeme, tzn., vybereme pro něj vhodného ubytovatele (rodinu) a zašleme mu odkaz na platební bránu. Po skončení pobytu odešleme peníze minus poplatek za zprostředkování rodině. Navíc chceme zájemcům o ubytování zdarma poradit ohledně jejich cesty do ČR, naplánovat ji a poskytovat další doplňkové služby spojené s jejich ubytováním. V současné době je tento typ ubytování vyhledáván jak mladými nezávislými cestovateli, tak rodinami s dětmi nebo důchodci. Velký potenciál je zejména ve studentských zájezdech. Po finanční stránce je toto ubytování výhodné jak pro ubytované, tak i pro ubytovatele. Ceny jsou nastaveny tak, aby byly výhodnější než ubytování v hotelu, ale zároveň ubytovatelům zaručují velmi dobrý výdělek," uvedl mimo jiné v přihlášce do soutěže David Bíróczi.

Druhé místo: Refurnish

„Refurnish chce vdechnout zapomenutým kusům nábytku, odkázaným k rozpadu, nový život. Prostředky k tomu jsou svěží barvy, hravé úchytky, šťavnaté textilie, hromada brusných papírů, štětců, lepidla a trpělivosti. Zdroji jsou nábytkové bazary, bleší trhy, internetové aukce, ale i samotné ulice velkých a malých měst. Refurnish vznikl poté, co se ve mně vyvinula rodinná záliba ve vše staré, krásné a funkční. Za pracovním stolem mi sedí thonetka v novém barevném laku, oblečení visí v dvoukřídlé skříni s porcelánovými úchytkami, u postele stojí stolek se zlatými nožkami a rodinné fotografie se usídlily v renovovaných rámech. Z koníčka se stal sen, živit se v budoucnu recyklací a objevováním zašlé nádhery. A ze snu se stala iniciativa něco pro to udělat. Hlavním kanálem prodeje by v počáteční fázi byl e-shop, který by mohl v krátkém horizontu přejít na kamenný obchod koncipovaný jako ateliér a galerie… Refurnish není klasickým čalounictvím, truhlářstvím, ani restaurátorskou dílnou. Je to pomoc pro staré a opotřebené, pro to, co by jiní přehlídli. Refurnish se zároveň drží principu neotřelého designu s kouskem vtipu, originality a nápadu. Je to tedy navíc sen o tom, co v našich vodách nebylo ještě objeveno," popsala svůj projekt, který jí vynesl pomyslnou stříbrnou medaili, Vendula Peřinová.

Třetí místo: Lipovka.art teplice

„Lipovka je jedinečným spojením dvou nápadů. Lipovka-café jako klasická kavárna, kde uspokojíte svou touhu po dobré kávě, čaji, zmrzlině a dezertu podle nás moc dobře doplňuje projekt Lipovku.art prodejní galerii/obchod s uměleckými předměty, šperky, grafikou, obrazy, drobným designem jinými a rukodělnými a uměleckými počiny, který vznikl jako odpověď na tragicky unifikovanou nabídku módy a doplňků na českém trhu. Pečlivě vybíráme naše dodavatele od umělců až po kávu. Prostory jsme od základu zrekonstruovali, z původního vybavení nezbylo nic, naším záměrem bylo vytvořit místo, které nebude vypadat pouze jako obchod. Lipovka.art otevřela své dveře v květnu 2012. V současné chvíli nabízí šperky, grafiku, originální textilní doplňky od více než 30 výhradně českých tvůrců z řad profesionálů i studentů uměleckých škol. Na co je Lipovka.art nejpyšnější, je rychlý nárůst zastoupení regionálních tvůrců podíl teplických tvůrců tvoří cca 15 % a v budoucnu určitě ještě vzroste. Důraz klademe na neotřelost, kvalitní zpracování a český původ tvorby je pro nás zásadní. Od září plánujeme rozšířit činnost i workshopy dílny, kdy si tepličtí obyvatelé budou moci v Lipovce.art pod vedením odborného lektora či umělce šperk či dekoraci sami vytvořit," uvedla v popisu projektu, který porota ocenila jako třetí nejlepší, Kateřina Langová.

Nesmíme zapomenout dodat, že vítěz regionálního kola postupuje do celostátního finále, kde rozhodne veřejné hlasování na internetových stránkách soutěže www.rozjezdyroku.cz. Držme mu tedy palce!

Nejčastější dotazy zájemců o účast v soutěži Rozjezdy roku:

S jakým projektem se můžete zúčastnit?
Vítán je jakýkoli projekt, originální, i ten, který jste třeba okoukali ze zahraničí. Šanci u poroty mají jak projekty komunitní (služby jednotlivců, vzdělávání, práce pro studenty, zapojení maminek na mateřské, apod.), tak projekty internetové (e-shopy, aplikace), stejně jako další nápady a podnikatelské záměry.

Podnikám už přes rok, proč se nemohu do soutěže přihlásit?
Soutěž je určená pouze pro začínající podnikatele, naši experti budou radit například s prvním daňovým přiznáním, zakládáním firmy nebo marketingovými nástroji. I přesto se můžete projektu zúčastnit. V případě, že již podnikáte, můžete na stránkách Rozjezdů nebo na našem facebooku čerpat inspiraci a rady, které tu budou každému k dispozici. Otevřené jsou pro vás i naše regionální workshopy, jejich seznam a data konání najdete v sekci Semináře.

Mohu přihlásit do soutěže více projektů?
Máme zájem na tom, aby přihlášené projekty byly co nejkvalitnější. Zároveň chceme, aby se naši poradci a porotci mohli vašemu projektu věnovat co nejlépe. Proto je zapotřebí přihlásit pouze jeden projekt na osobu. Na všechny přihlášené projekty se ale vztahuje podmínka, že by mělo jít o firmy nebo podnikání mladší 12 měsíců.

Mám e-shop. Do kterého regionu tedy patřím?
Regionální přihlášky se v případě online obchodů řídí poštovní adresou, tzn. skutečným místem provozovny, takže v případě e-shopu místem, odkud například odesíláte a kde přijímáte poštovní balíčky.

Co mám očekávat na regionálních seminářích?
Toto setkání by mělo být základním průvodcem pro start firmy. Můžete tedy očekávat prakticky zaměřené přednášky odborníků z oblasti zakládání firem či živností, podnikatelského myšlení, obchodu, marketingu, komunikace a dalších zajímavých témat. Kromě toho budete mít možnost tyto projekty konzultovat na workshopech a získat tak jedinečnou zpětnou vazbu a užitečné rady. Na závěr vyhlásíme regionální vítěze, tedy i jméno toho, kdo postupuje do celostátního hlasování.

Co znamená, že vítězové získávají možnost využít poradenství?
Projekt Rozjezdy roku by vám měl pomoci dosáhnout co nejlepších výsledků a naučit vás pracovat s efektivním marketingem, účetnictvím, práci se zaměstnanci a zákony. Proto se experti v daných oblastech (zaměstnanci společnosti T-Mobile a dalších partnerů projektu) rozhodli věnovat část svého času a odpovídat na dotazy začínajících podnikatelů. Úspěšní účastníci budou moci požádat o pomoc s konkrétním dotazem, obory i podmínky tohoto poradenství najdete na webových stránkách.

Kdo rozhoduje o tom, které projekty vyhrají?
V krajských kolech rozhodují o vítězích regionální poroty, které se skládají ze zástupců T-Mobile ČR, mediálních partnerů, regionálních podnikatelů a Svazu měst a obcí. Konkrétní složení porot pro jednotlivé kraje najdete zde. V kole celostátním pak rozhodnou čtenáři těchto webových stránek ve veřejném hlasování a další cenu udělí odborná celostátní porota.

Jaké jsou výhry?
Autoři vítězných projektů (3 v každém regionu, celkem tedy 42 účastníků) získají balíčky poradenských, telekomunikačních služeb a produktů a marketingový balíček pro rozvoj firmy. Kromě toho získají i publicitu v médiích, která je s vítězstvím v našem projektu úzce spojená.

Podrobnější informace naleznete na: www.rozjezdyroku.cz

Kdo rozhodoval a které projekty byly ve finále?

ODBORNÁ POROTA SOUTĚŽE ROZJEZDY 2012 PRO ÚSTECKÝ KRAJ:

Jan Rýdl mladší
Finanční ředitel a člen představenstva, TOS VARNSDORF, a. s.

Jaroslava Dobroucká
Angličtina pro děti, Vítěz Rozjezdů 2011

Marta Šašková
Referentka oddělení rozvoje, Svaz měst a obcí České republiky

Mgr. Ivo Chrástecký
Redaktor, Deník

Milan Koča
Senior manažer řízení segmentu trhu, T-Mobile Czech Republic, a. s.

Petr Čížek
Majitel, Zalozfirmu.cz

PROJEKTY:
- Oživení tradiční výroby (nejen) hraček z Krušnohoří
- Náhradní školka
- Czech Homestays - 1. místo
- (Ne)plaveme (v tom) sami
- Refurnish - 2. místo
- ANGELS PEACE SALOON
- LIPOVKA.art teplice - 3. místo
- Výroba briket ze slámy
- WordBot.cz Snadná výuka cizích jazyků
- Blanche bílý domov

Autor: Ivo Chrástecký

13.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 14 000 Kč Dělníci v oblasti výstavby budov Dělníci v oblasti výstavby budov. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 40. Poznámka: Dostavte osobně na adresu Poštovní 721, Kadaň vždy v pátek době od 9,00 - 11,00 hod., , Místo výkonu práce - stavby v okrese Chomutov dle potřeb zaměstnavatele, , Náplň práce - jednoduché pomocné a manipulační práce na stavbách, manipulace s materiálem, , Požadujeme - manuální zručnost, dobrý zdravotní stav, ochota pracovat v dvousměnném provoze. Pracoviště: Fannton s.r.o. - pobočka kadaň, Poštovní, č.p. 721, 432 01 Kadaň 1. Informace: Dmytro Betsa, +420 607 959 595. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 13 200 Kč Pomocní skladníci Pomocní skladníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13200 kč. Volných pracovních míst: 19. Poznámka: Dostavte se k osobnímu jednání každé pondělí od 13:00 do 15:00 hod. (životopis s sebou) na adresu Dukelská 1266/51, Chomutov, , Místo výkonu práce - DAR Corporation s.r.o., Na Morání 1335, Chomutov 43001. Pracoviště: Zasob group s.r.o. - pracoviště, Na Moráni, č.p. 1335, 430 01 Chomutov 1. Informace: Michaela Fialová, . Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 20 400 Kč Provozní zámečníci, údržbáři provozní zámečník + zušlechťovač. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: charvatova.pavla@steel-holding.cz, , Místo výkonu práce - Válcovny trub Chomutov, a.s., Tovární č.p. 629, 430 01 Chomutov 1, , Popis pracovní činnosti - údržba strojního zařízení žíhárny a mořírny, moření a tepelné zpracování materiálu, vykládka a nakládka materiálu., , Nabízíme - mzdu 20 400,- Kč + příplatky dle kolektivní smlouvy, pracovní poměr na dobu určitou, později doba neurčitá, bonusy za odpracované směny, příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění a životní pojištění, příplatky za svátky, SO+NE, odpol.a noční směny, za ztížené pracovní prostředí a rizika, dovolená navíc, další benefity dle KS.. Pracoviště: Válcovny trub chomutov, a.s., Tovární, č.p. 629, 430 01 Chomutov 1. Informace: Pavla Charvátová, . Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 20 000 Kč Manipulační dělníci ve výrobě Operátoři výroby. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: eva.germekova@euscher.com , nebo volat na tel.č.: 474 316 600 a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - Euscher s.r.o., Pražská č.p. 585, 430 01 Chomutov 1, , Požadujeme - manuální zručnost, chuť pracovat, základy obsluhy PC, schopnost práce s měřícími přístroji (posuvné měřítko), , Nabízíme - týden dovolené navíc, stravenky, bonusy, příspěvek na dovolenou, prémie. Pracoviště: Euscher s.r.o., Pražská, č.p. 585, 430 01 Chomutov 1. Informace: Eva Germeková, +420 474 316 600.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Snoubenci z Klášterce už vědí, kdo bude v jejich velký den stát u oltáře

Futsalisté baníku (zelení) tentokrát nezaváhali.

Baník Chomutov se proti Legii Příbram pochlapil

Kickboxeři Kosagymu Kadaň zářili na Evropském poháru

Kadaň – Z Evropského Poháru v Polsku (Tarczyn, nedaleko Varšavy), přivezla výprava Kosagym Kadaň spoustu skvělých úspěchů. Tým vybojoval pro české barvy pětkrát zlato, pětkrát stříbro a dvakrát bronz.

Jirkovský kostel sv. Jiljí je dnes a zítra otevřený veřejnosti k návštěvě

Jirkov - Nádherný interiér kostela sv. Jiljí v Jirkově veřejnost příliš často nevídá. Bývá otevřený většinou jen při mších a dalších speciálních příležitostech.

OBRAZEM: Blatno ladí do Vánoc. Atmosféru vykouzlil koncert i Mikuláš

Blatno – Užít si dosyta adventní a vánoční atmosféru se rozhodli v obci Blatno. Až do Štědrého dne tu probíhá řada tematických akcí.

Exploze jako záměr, čerti pod parou a Strach mezi anděly: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 7. až 9. prosince 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT