VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Soutěž Rozjezdy 2012 už má v kraji vítěze

Ústí nad Labem - Do soutěže Rozjezdy 2012 se přihlásilo 360 projektů z celé České republiky, ať už rozjetých firem nebo jen klíčících nápadů.

13.7.2012
SDÍLEJ:

Vítězové krajského kola soutěže Rozjezdy 2012, kterou pořádá společnost T-Mobile Czech Republic. Zleva Vendula Peřinová, Hedvika Štastná a David Bíróczi, Kateřina Langová.Foto: Markéta Kaclová

Z Ústeckého kraje se sešlo 22 projektů, z nichž šestičlenná odborná porota vybrala finálovou desítku. O co v soutěži pořádané společností T-Mobile Czech Republic ( a jejímž mediálním partnerem je Deník) vlastně jde?

O podporu začínajících podnikatelů. „Určena je všem, kteří chtějí podnikat, mají konkrétní podnikatelský záměr a nemají živnostenský list, a zároveň i těm, kteří se již do podnikání pustili a nepodnikají déle než 12 měsíců. Do soutěže tedy vždy uvítáme i ty, kteří se zúčastnili minulého ročníku," sdělila mluvčí projektu Markéta Kaclová.

Nejdřív na seminář, pak k porotě

A ve středu 11. července se v v ústeckém Clarion Congress Hotelu rozhodlo o vítězi regionálního kola. Ještě předtím než si autory projektů, které postoupily do finále, porota jednotlivě začala zvát, proběhl pro ně i ostatní zájemce seminář o základech marketingu, podnikatelském myšlení nebo založení živnosti.

Jak Markéta Kaclová uvedla, o podporu podnikání je velký zájem. Zejména mezi mladými lidmi s nápady, ale bez patřičných zkušeností a často i bez kapitálu. Pokud mají štěstí a svým projektem zaujmou, může je soutěž vyhoupnout mezi úspěšné podnikatele.

Kdo z Ústeckého kraje zaujal nejvíc? David Bíróczi z Arnoltic na Děčínsku s projektem s názvem „Czech Homestays". Porotě se totiž nejvíce líbila cestovní agentura, která bude zprostředkovávat ubytování v českých domácnostech.

Vítěz věřil, že bude úspěšný

„Do přípravy jsme investovali hodně času a práce, a lhal bych, že jsem nevěřil v jednu z prvních tří příček," řekl Deníku vítěz. První místo v krajském kole Rozjezdů 2012 mu přineslo podporu do podnikání v celkové hodnotě 250 tisíc korun.

„Proč jsme se do soutěže do soutěže Rozjezdy 2012 přihlásili? Aby o nás bylo slyšet!" nerozmýšlel odpověď David Bíróczi, který do Ústí nad Labem přijel s kolegyní Hedvikou Šťastnou, s níž při vyhlášení výsledků společně převzal certifikát za první místo.

„První rok budeme oslovovat a přesvědčovat rodiny, že jde o dobrý nápad, a zapojí-li se, bude to mít pro ně přínos," reagoval na otázku, jaký krok je při realizaci podnikatelského záměru nyní nejdůležitější.

Druhý v krajském skončil projekt Venduly Peřinové „Refurnish", který chce vdechnout zapomenutým kusům nábytku nový život. Třetí místo obsadil projekt Kateřiny Langové „LIPOVKA.art teplice" na prodejní galerii doplňující kavárnu v centru lázeňského města. Podpora každého z těchto dvou projektů má výši 70 tisíc korun.

A nyní o vítězných projektech podrobněji.

První místo: Czech Homestays

„Cílem projektu Czech Homestays je vytvoření fungující cestovní agentury, která bude zprostředkovávat ubytování v českých domácnostech. Tento způsob ubytování je ve světě běžný, v ČR tento segment téměř neexistuje. Výhodou tohoto typu ubytování je zejména autentický cestovní zážitek, který účastníkům umožní poznat skutečný život místních obyvatel, ochutnat pravou domácí stravu, navázat přátelství s ubytovateli a hlavně zachovat si vzpomínky, na které nikdy nezapomenou. Zájemci o ubytování na našich webových stránkách vyplní dotazník, my během 24 hodin jeho požadavek zpracujeme, tzn., vybereme pro něj vhodného ubytovatele (rodinu) a zašleme mu odkaz na platební bránu. Po skončení pobytu odešleme peníze minus poplatek za zprostředkování rodině. Navíc chceme zájemcům o ubytování zdarma poradit ohledně jejich cesty do ČR, naplánovat ji a poskytovat další doplňkové služby spojené s jejich ubytováním. V současné době je tento typ ubytování vyhledáván jak mladými nezávislými cestovateli, tak rodinami s dětmi nebo důchodci. Velký potenciál je zejména ve studentských zájezdech. Po finanční stránce je toto ubytování výhodné jak pro ubytované, tak i pro ubytovatele. Ceny jsou nastaveny tak, aby byly výhodnější než ubytování v hotelu, ale zároveň ubytovatelům zaručují velmi dobrý výdělek," uvedl mimo jiné v přihlášce do soutěže David Bíróczi.

Druhé místo: Refurnish

„Refurnish chce vdechnout zapomenutým kusům nábytku, odkázaným k rozpadu, nový život. Prostředky k tomu jsou svěží barvy, hravé úchytky, šťavnaté textilie, hromada brusných papírů, štětců, lepidla a trpělivosti. Zdroji jsou nábytkové bazary, bleší trhy, internetové aukce, ale i samotné ulice velkých a malých měst. Refurnish vznikl poté, co se ve mně vyvinula rodinná záliba ve vše staré, krásné a funkční. Za pracovním stolem mi sedí thonetka v novém barevném laku, oblečení visí v dvoukřídlé skříni s porcelánovými úchytkami, u postele stojí stolek se zlatými nožkami a rodinné fotografie se usídlily v renovovaných rámech. Z koníčka se stal sen, živit se v budoucnu recyklací a objevováním zašlé nádhery. A ze snu se stala iniciativa něco pro to udělat. Hlavním kanálem prodeje by v počáteční fázi byl e-shop, který by mohl v krátkém horizontu přejít na kamenný obchod koncipovaný jako ateliér a galerie… Refurnish není klasickým čalounictvím, truhlářstvím, ani restaurátorskou dílnou. Je to pomoc pro staré a opotřebené, pro to, co by jiní přehlídli. Refurnish se zároveň drží principu neotřelého designu s kouskem vtipu, originality a nápadu. Je to tedy navíc sen o tom, co v našich vodách nebylo ještě objeveno," popsala svůj projekt, který jí vynesl pomyslnou stříbrnou medaili, Vendula Peřinová.

Třetí místo: Lipovka.art teplice

„Lipovka je jedinečným spojením dvou nápadů. Lipovka-café jako klasická kavárna, kde uspokojíte svou touhu po dobré kávě, čaji, zmrzlině a dezertu podle nás moc dobře doplňuje projekt Lipovku.art prodejní galerii/obchod s uměleckými předměty, šperky, grafikou, obrazy, drobným designem jinými a rukodělnými a uměleckými počiny, který vznikl jako odpověď na tragicky unifikovanou nabídku módy a doplňků na českém trhu. Pečlivě vybíráme naše dodavatele od umělců až po kávu. Prostory jsme od základu zrekonstruovali, z původního vybavení nezbylo nic, naším záměrem bylo vytvořit místo, které nebude vypadat pouze jako obchod. Lipovka.art otevřela své dveře v květnu 2012. V současné chvíli nabízí šperky, grafiku, originální textilní doplňky od více než 30 výhradně českých tvůrců z řad profesionálů i studentů uměleckých škol. Na co je Lipovka.art nejpyšnější, je rychlý nárůst zastoupení regionálních tvůrců podíl teplických tvůrců tvoří cca 15 % a v budoucnu určitě ještě vzroste. Důraz klademe na neotřelost, kvalitní zpracování a český původ tvorby je pro nás zásadní. Od září plánujeme rozšířit činnost i workshopy dílny, kdy si tepličtí obyvatelé budou moci v Lipovce.art pod vedením odborného lektora či umělce šperk či dekoraci sami vytvořit," uvedla v popisu projektu, který porota ocenila jako třetí nejlepší, Kateřina Langová.

Nesmíme zapomenout dodat, že vítěz regionálního kola postupuje do celostátního finále, kde rozhodne veřejné hlasování na internetových stránkách soutěže www.rozjezdyroku.cz. Držme mu tedy palce!

Nejčastější dotazy zájemců o účast v soutěži Rozjezdy roku:

S jakým projektem se můžete zúčastnit?
Vítán je jakýkoli projekt, originální, i ten, který jste třeba okoukali ze zahraničí. Šanci u poroty mají jak projekty komunitní (služby jednotlivců, vzdělávání, práce pro studenty, zapojení maminek na mateřské, apod.), tak projekty internetové (e-shopy, aplikace), stejně jako další nápady a podnikatelské záměry.

Podnikám už přes rok, proč se nemohu do soutěže přihlásit?
Soutěž je určená pouze pro začínající podnikatele, naši experti budou radit například s prvním daňovým přiznáním, zakládáním firmy nebo marketingovými nástroji. I přesto se můžete projektu zúčastnit. V případě, že již podnikáte, můžete na stránkách Rozjezdů nebo na našem facebooku čerpat inspiraci a rady, které tu budou každému k dispozici. Otevřené jsou pro vás i naše regionální workshopy, jejich seznam a data konání najdete v sekci Semináře.

Mohu přihlásit do soutěže více projektů?
Máme zájem na tom, aby přihlášené projekty byly co nejkvalitnější. Zároveň chceme, aby se naši poradci a porotci mohli vašemu projektu věnovat co nejlépe. Proto je zapotřebí přihlásit pouze jeden projekt na osobu. Na všechny přihlášené projekty se ale vztahuje podmínka, že by mělo jít o firmy nebo podnikání mladší 12 měsíců.

Mám e-shop. Do kterého regionu tedy patřím?
Regionální přihlášky se v případě online obchodů řídí poštovní adresou, tzn. skutečným místem provozovny, takže v případě e-shopu místem, odkud například odesíláte a kde přijímáte poštovní balíčky.

Co mám očekávat na regionálních seminářích?
Toto setkání by mělo být základním průvodcem pro start firmy. Můžete tedy očekávat prakticky zaměřené přednášky odborníků z oblasti zakládání firem či živností, podnikatelského myšlení, obchodu, marketingu, komunikace a dalších zajímavých témat. Kromě toho budete mít možnost tyto projekty konzultovat na workshopech a získat tak jedinečnou zpětnou vazbu a užitečné rady. Na závěr vyhlásíme regionální vítěze, tedy i jméno toho, kdo postupuje do celostátního hlasování.

Co znamená, že vítězové získávají možnost využít poradenství?
Projekt Rozjezdy roku by vám měl pomoci dosáhnout co nejlepších výsledků a naučit vás pracovat s efektivním marketingem, účetnictvím, práci se zaměstnanci a zákony. Proto se experti v daných oblastech (zaměstnanci společnosti T-Mobile a dalších partnerů projektu) rozhodli věnovat část svého času a odpovídat na dotazy začínajících podnikatelů. Úspěšní účastníci budou moci požádat o pomoc s konkrétním dotazem, obory i podmínky tohoto poradenství najdete na webových stránkách.

Kdo rozhoduje o tom, které projekty vyhrají?
V krajských kolech rozhodují o vítězích regionální poroty, které se skládají ze zástupců T-Mobile ČR, mediálních partnerů, regionálních podnikatelů a Svazu měst a obcí. Konkrétní složení porot pro jednotlivé kraje najdete zde. V kole celostátním pak rozhodnou čtenáři těchto webových stránek ve veřejném hlasování a další cenu udělí odborná celostátní porota.

Jaké jsou výhry?
Autoři vítězných projektů (3 v každém regionu, celkem tedy 42 účastníků) získají balíčky poradenských, telekomunikačních služeb a produktů a marketingový balíček pro rozvoj firmy. Kromě toho získají i publicitu v médiích, která je s vítězstvím v našem projektu úzce spojená.

Podrobnější informace naleznete na: www.rozjezdyroku.cz

Kdo rozhodoval a které projekty byly ve finále?

ODBORNÁ POROTA SOUTĚŽE ROZJEZDY 2012 PRO ÚSTECKÝ KRAJ:

Jan Rýdl mladší
Finanční ředitel a člen představenstva, TOS VARNSDORF, a. s.

Jaroslava Dobroucká
Angličtina pro děti, Vítěz Rozjezdů 2011

Marta Šašková
Referentka oddělení rozvoje, Svaz měst a obcí České republiky

Mgr. Ivo Chrástecký
Redaktor, Deník

Milan Koča
Senior manažer řízení segmentu trhu, T-Mobile Czech Republic, a. s.

Petr Čížek
Majitel, Zalozfirmu.cz

PROJEKTY:
- Oživení tradiční výroby (nejen) hraček z Krušnohoří
- Náhradní školka
- Czech Homestays - 1. místo
- (Ne)plaveme (v tom) sami
- Refurnish - 2. místo
- ANGELS PEACE SALOON
- LIPOVKA.art teplice - 3. místo
- Výroba briket ze slámy
- WordBot.cz Snadná výuka cizích jazyků
- Blanche bílý domov

Autor: Ivo Chrástecký

13.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 13 590 Kč

Uklízeči veřejných prostranství Dělník/ice na údržbu a úklid obce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13590 kč, mzda max. 25500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Starosta obce Černovice u Chomutova vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici, , Dělník na údržbu a úklid obce, Jedná se o pracovní poměr na dobu neurčitou, s tříměsíční zkušební dobou., , Předpokládaný nástup: dle dohody, Platové zařazení: 5-6. platová třída podle Nař. vlády č. 341/2017Sb, o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě v platném znění, odměny a prémie za dobře vykonanou práci po zkušební době až do výše 25.500,- Kč HM / měsíc., Místo výkonu: k.ú. Černovice u Chomutova, Pracovní náplň: , - Běžná údržba veškerého majetku obce včetně údržby veřejné zeleně, - Řidič motorových vozidel, - Letní a zimní údržba chodníků, komunikací a veřejných prostranství (pracovní pohotovost), - Obsluha a údržba čistírny odpadních vod , - Součinnost s ostatními zaměstnanci (VPP), - Další pracovní náplň bude upřesněna při výběrovém řízení, Požadujeme: , - Minimální věk 18 let a způsobilost k právním úkonům, - Řidičský průkaz sk. B, C, T , - Trestní bezúhonnost, - Minimální vzdělání - výuční list nebo základní s praxí, - Zdravotní způsobilost odpovídající fyzické práci ve venkovním prostředí, - Manuální zručnost, samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost, časovou flexibilitu, - Praxe na obdobné pozici - výhodou, - Praxe při obsluze strojů a pracovních náčiní - výhodou, - Pobyt v obci Černovice či v jejím bezprostředním okolí - výhodou, , Případné otázky Vám zodpoví starosta obce Petr Beran tel. 602 737 978, , Písemná přihláška musí obsahovat: jméno, příjmení, datum a místo narození, státní příslušnost, telefonní kontakt, email uchazeče, datum a podpis uchazeče., Požadované podklady k přihlášce: strukturovaný životopis, kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, výpis z evidence rejstříku trestů max. 3 měsíce starý, souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů pro účely výběrového řízení., , V případě zájmu o pracovní místo zasílejte přihlášky s uvedenými doklady v zalepené obálce označené: "Neotvírat - výběrové řízení - Dělník na údržbu a úklid obce" nejpozději do 29. 6. 2018 do 12h na adresu Obec Černovice, Černovice 80, 430 01 nebo ji doručte osobně v téže lhůtě.. Pracoviště: Obec černovice, 430 01 Chomutov 1. Informace: Petr Beran, +420 602 737 978.

Výroba - Výroba Montážní dělník 15 000 Kč

Montážní dělníci výrobků a zařízení Operátor/ka výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 100. Poznámka: Výběrové řízení se koná v zasedací místnosti Úřadu práce ČR, Polní 683, Klášterec nad Ohří (životopis s sebou)., 1) dne 3.7.2018 v 8,30 hod., 2) dne 3.7.2018 v 11,00 hod., , Místo výkonu práce - BOS Automotive Products CZ s.r.o., U Porcelánky č.p. 786, Miřetice u Klášterce nad Ohří, 431 51 Klášterec nad Ohří 1, , Nabízíme - základní mzda 15000 Kč, variabilní složka 0- 3600 Kč, příspěvek na bydlení 2500 Kč, po zaškolení kvalifikační třída od 500-2500 Kč, firemní doprava, obědové menu od 15-20 Kč - podnikové stravování. Pracoviště: Bos automotive products cz s.r.o., U Porcelánky, č.p. 786, 431 51 Klášterec nad Ohří 1. Informace: Veronika Paučulová, +420 739 246 169.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 25 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři Elektrikář provozní a stavební. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: atlantsro@atlas.cz, nebo volat na tel.č.: 606 220 742 v době Po - Pa od 8,00 do 14,00 hod a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - ATLANT spol. s r.o. - provozovna u Elektrárny EPRU II., Prunéřov, 432 01 Kadaň 1. Pracoviště: Atlant spol. s r.o. - provozovna u elektrárny epru ii., 432 01 Kadaň 1. Informace: Martin Bohuslav, +420 606 220 742.

Výroba - Výroba Nástrojař 16 400 Kč

Nástrojaři a příbuzní pracovníci Operátor/ka mechanické dílny. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: Lenka.Kondrakova@pulspower.com nebo volat na tel.č.: 474356151 a domluvit pohovor., , Místo výkonu práce - PULS investiční s.r.o., Pražská č.p. 5639, 430 01 Chomutov 1, , Náplň práce - obsluha zařízení pro ohýbání plechů, loupání folií z kovových částí obalů na přístroje, přípravné práce., , Požadujeme - manuální zručnost, pečlivost, praxe ve výrobě a s obsluhou strojů výhodou, , Nabízíme - Mzda: 16 400,- + 10% prémie , 500,- Kč benefity Cafeterie- po 3 měsících, 300,- Kč po 6 měs na živ. pojištění, nebo penzij. připojištění, osobní ohodnocení 0 -4 000 Kč, dotovaná strava, doprava z Jirkova a Chomutova zajištěna. Pracoviště: Puls investiční s.r.o., Pražská, č.p. 5639, 430 01 Chomutov 1. Informace: Lenka Kondráková, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Stánkový prodej. Ilustrační foto

Celníci vzkazují: Stánkaři musí hlásit prodej rozlévaného alkoholu

Chorvatská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
12

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Vyšel třetí díl průvodce po hrobech slavných Čechů. Čítá i místopis

Severní Čechy - Mimořádným počinem ve světě české knihy posledních let je vydání třetího dílu knihy divadelníka a fotografa Miloše Dvořáka Malý průvodce po hrobech velkých.

Historicky první jaderná svatba a od císařpána k bolševikům: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 22. června 2018.

FOTO: Na Chomutovsku filmaři natáčejí záběry pro nový thriller

Chomutovsko - Filmaři mrazivého snímku Poslouchej natáčejí u Prunéřova, Kadaně a Nechranic.

Kráska z Peru, Austrálie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny C

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT