Přišla, viděla, zvítězila aneb To nejlepší nakonec. Tak by se dal shrnout triumf desetileté Valerie Hlinovské z Chomutova. V sobotním finále soutěže talentovaných dívek Sluníčko Deníku v novoborském divadle totiž porotce zaujala natolik, že ji přiřkli vítězství.

V konkurenci dalších devatenácti finalistek to přitom Valerie neměla vůbec jednoduché. Vše ale zvládla, znervóznit se nenechala ani skutečností, že na ni vyšlo poslední pořadové číslo, tedy dvacítka. „Mám fakt velkou radost, že jsem vyhrála, moc děkuji," zářila Valerie štěstím po své korunovaci. Porotu nadchla zejména ve volné disciplíně svým disko tancem.

Radost neskrývá ani rodina. „Finále bylo krásné. Vůbec jsme ale nečekali, že by Valerie mohla vyhrát. Malé holčičky byly moc roztomilé. Rozhodl asi tanec, Valerie se pilně připravovala. Navíc navštěvuje taneční školu Beethoven DC, takže tanci věnuje téměř veškerý volný čas," svěřila se maminka Lucie.

Zahanbit se ale nenechala ani druhá chomutovská finalistka, šestiletá Kateřina Becková. „Byla to příjemná zkušenost, Kačenka si finále vyloženě užila," potvrdila maminka Michaela.

Do velké soutěže severočeských Deníků a agentury Reas Agency se přihlásily desítky talentovaných dívek z celých severních Čech. 

Valerie, žákyně 4. třídy, se může radovat i z řady krásných cen. Tou nejatraktivnější je patrně dovolená u moře v Chorvatsku. „Termín je stanoven na přelom června a července. Pravděpodobně pojedeme my dvě spolu, pobyt si užijeme," doplnila maminka Lucie.

Dívku čeká i dvouměsíční kurz modelingu a životního stylu, který vítězkám věnovala pořádající agentura. „Že bych mohla být modelkou, to mě asi nikdy nenapadlo, ale na kurzy se moc těším," prozradila Valerie. „Pokud si to bude přát a bude se jí to líbit, bránit ji nebudeme," vyjádřila se k případné kariéře modelky své dcery Lucie.

Korunovace vítězek se ujala Miss ČR 2002 Kateřina Průšová.
 

V novoborském divadle se v sobotu v podvečer odehrálo finále soutěže Sluníčko deníku. Z obou krajů vyslal každý okres dvě dívenky, soutěžilo dvacet mladých slečen.

Do velkého finále se probojovaly vždy dvě dívky s největším počtem hlasů z každého z deseti okresů Ústeckého a Libereckého kraje.