„Tištěný Žatecký a lounský Deník jsem si předplatil přibližně před rokem. Před tím jsem ho četl na internetu,“ říká výherce. „Zajímají mě hlavně zprávy ze Žatce a okolí, občas čtu sport. Noviny si ale projdu celé,“ dodává Oldřich Pištělák.

Televize od Deníku je prý jeho první hodnotnější výhra v životě, udělala mu velkou radost. Před měsícem oslavil Oldřich Pištělák své 70. narozeniny. V současné době je v důchodu, naposledy byl zaměstnaný v dílně v žateckých Silnicích.

Oldřich Pištělák ze Žatce vyhrál na Vánoce novou televizi.Oldřich Pištělák ze Žatce vyhrál na Vánoce novou televizi.Zdroj: Deník/Petr Kinšt

Oldřich Pištělák se v Žatci narodil a celý život v něm bydlí. Místní ho znají jako aktivního turistu. Byl mezi zakládajícími členy Klubu českých turistů Žatec, který si v lednu 2023 připomene kulatých 20 let od vzniku.

Ročně nachodil tisíc kilometrů, patřil k organizátorům, kteří připravovali v různých ročních obdobích pochody v okolí Žatce. Třeba Jarní výšlap v okolí Kounova nebo Novoroční podél řeky Ohře do Stroupče. „Už to není jako dřív, už tolik nechodím,“ říká.

Nízká hladina vody na Nechranicích kvůli rekonstrukci bezpečnostního přelivu a suchu přinesla zajímavé pohledy. Vytvořil se nový ostrov, odhalený je mohutný vlnolam u hráze.
Nový ostrov, mohutný vlnolam na suchu. Hladina Nechranic je o sedm metrů níž

Ke zdraví mu nepřidala ani silniční nehoda, kterou měl začátkem prosince na Rakovnicku a po které byl týden v nemocnici. Po srážce s jiným autem musel „odepsat“ svou modrou felicii, se kterou jezdil řadu let. „Věřím, že se dám brzy dohromady, a určitě zase někam vyrazím. Turistika je můj velký koníček,“ říká. Pořady pro výletníky jsou i jeho oblíbenou zábavou při sledování televize.