Každý by měl být na Štědrý den doma se svými blízkými. Ne každému to osud dovolí, a o to horší je, když jsou to děti.

Právě na to mysleli policisté z oddělení služební kynologie republikové policie a udělali pro děti, které musí trávit vánoční svátky na dětské klinice Masarykovy nemocnice sbírku plyšových pejsků.

Mluvčí ústecké krajské policie Veronika Hyšplerová uvedla, že psovodi oslovili pomocí sociální sítě všechny kolegy po celé České republice.

„Výsledek je krásný. Desítky plyšových pejsků, které zpříjemní pobyt malým pacientům. Ústečtí psovodi také oslovovali kolegy pomocí Týdeníku Policie, který se věnuje práci policistů napříč Českou republikou," řekla Hyšplerová.

Udělat dětem Ježíška přišli policisté z oddělení hlídkové služby, oddělení železniční policie. Podpořit své podřízené v dobré věci přišel i ústecký policejní ředitel Vladimír Danyluk.

Jednou z mnoha dětí, která byla obdarována plyšovým pejskem byla malá Viktorka, která ležela na oddělení kojenců a batolat dětské kliniky.

„Je to krásné, když druzí myslí o Vánocích na ty druhé. Je to od  kynologů suprová věc," řekla maminka Kristýna Štefundová.

Kdo se spolu s policisty přišel na Štědrý den podívat do nemocnice na děti, byl dvaadvaceti měsíční německý ovčák Pedro. Společně s paničkou Martinou Volemanovou, se věnují Canisterapii (léčebný kontakt psa a člověka).

„Byli jsem osloveni policisty zda bychom se akce nezúčastnili. Okamžitě jsem souhlasila. S Pedrem chodíme léčit seniory, kteří například nemohou vstát z postele, a máme velké úspěchy.

Nemocní lidé, kteří se celý den neusmějí, reagují na kontakt se psem právě úsměvem a zapomenou na své trable," uvedla Volemanová.